Andrzej Strejlau
youtube.com/weszłotv
Autor Mateusz Wysokiński - 8 Lutego 2020

Andrzej Strejlau nie ma wątpliwości. "Cracovia powinna zostać ukarana"

Andrzej Strejlau odniósł się do jednej z największych afer polskiej piłki. Były selekcjoner reprezentacji Polski i prawdziwy, piłkarski autorytet odniósł się do afery korupcyjnej Cracovii, która grając jeszcze w drugiej lidze, miała dopuszczać się korupcji. Zdaniem trenera, fakt, że drużyna nie została ukarana, jest nieporozumieniem, a "Pasy" powinny mieć konsekwencję z powodu popełnionych przestępstw.

Andrzej Strejlau jest bez wątpienia jednym z najważniejszych autorytetów w polskiej piłce nożnej. Były trener i selekcjoner reprezentacji Polski po dziś jest cenionym ekspertem, z którego zdaniem liczą się wszyscy kibice i znawcy futbolu w Polsce. Były szkoleniowiec odniósł się do głośnej ostatnimi czasy afery korupcyjnej Cracovii, która przed laty ułatwiała sobie awans do piłkarskiej Ekstraklasy. Zdaniem legendarnego szkoleniowca, popularne Pasy powinny liczyć się z konsekwencjami swoich błędów sprzed lat i zostać ukarana w adekwatny sposób.

Niesamowity występ polskiego skoczka. Ręce same składają się do oklasków, co za forma (WIDEO)Niesamowity występ polskiego skoczka. Ręce same składają się do oklasków, co za forma (WIDEO)Czytaj dalej

Andrzej Strejlau odnosi się do afery Cracovii. Powinna zostać ukarana

Ponieważ na jaw wyszło, że klub z Krakowa przed laty stosował korupcję względem arbitrów i rywali, aby ułatwić sobie awans do Ekstraklasy wśród mediów i działaczy piłkarskich wybuchła dyskusja dotycząca tego, czy Pasy powinny być karane za przestępstwa dokonywane przed laty. Wiadomo było, że klub nie straci licencji na występowanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale pojawiły się propozycję, aby klub miał ujemne punkty w następnym sezonie. To rozwiązanie nie przekonuje Strejlaua, który ma zupełnie inną propozycję ukarania Cracovii.

- Cracovia powinna zostać ukarana finansowo i przeznaczyć tą karę finansową na biedne dzieci lub niepełnosprawnych, ale nie powinno się jej karać ujemnymi punktami, bo to uderzyłoby w obecnych piłkarzy i akutalnego trenera, którzy nie mają nic wspólnego z tą aferą. - powiedział były trener w wywiadzie.

Jaką decyzję podejmie PZPN?

Nie da się ukryć, że afera Cracovii rzuca cień na polską piłkę. Co prawda, klub z Krakowa nie był jedyną drużyną, która w tamtych czasach przekupowała arbitrów, ale działania krakowian były notoryczne. W sprawie Pasów zapadło już kilka wyroków, a najbardziej boleśnie zostali ukarani sędziowie, którzy wielokrotnie pomagali klubowi ze stolicy Małopolski. Zostali oni skazani na wyroki więzienia, jak też zabroniono im sędziowania.

Możliwe jednak, że PZPN będzie chciał jeszcze ostrzej potraktować samą drużynę, aby zrobić z niej przykład tego, co dzieje się z drużynami, które dopuściły się korupcji. Jak na razie najważniejsze organy polskiej piłki nie podjęły jednak ostatecznej decyzji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna wiadomość od organizatorów konkursu w Willingen. Skoki zostały przełożone
  2. Piątek już jest gwiazdą Herthy. "Z nikim wcześniej nie wiązano tak wielkich nadziei"
  3. Adam Małysz wskazał na problem polskich skoczków. Przez niego mają gorsze wyniki
  4. Coraz mniejsze zainteresowanie Pucharem Świata. W Willingen będzie wielu nieobecnych
  5. Najbardziej nieprawdopodobny transfer stanie się faktem? Legendarny klub pyta o Messiego
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News