Arka Gdynia
Facebook Arka Gdynia
Autor Mateusz Dziubiński - 7 Marca 2020

Arka Gdynia ratuje się przed spadkiem. Sensacyjny powrót szkoleniowca uratuje sezon?

Arka Gdynia w obecnie trwającym sezonie prezentuje się fatalnie. Aktualnie klub z wybrzeża zajmuje 14. miejsce w stawce 16. klubów Ekstraklasy. Władze Gdyńskiego klubu mają pomysł jak odmienić postawę drużyny. Pomóc w tym ma postać doskonale znana kibicom Arki.

Arka Gdynia bliska jest zatonięcia. Klub z Gdyni wygrał w tym sezonie tylko sześć spotkań i aż 13 razy schodząc z boiska jako pokonany. Drużyna z ulicy Olimpijskiej w niczym nie przypomina drużyny, która była w stanie dwa lata z rzędu wywalczyć awans do finału Pucharu Polski i sięgnąć w 2017 roku po końcowy triumf w tych rozgrywkach. W trudnych momentach ma pomóc jeden z architektów ówczesnego sukcesu.

Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje jedna z największych legend sportu, jego gra inspirowała tysiące graczySmutne wiadomości z samego rana. Nie żyje jedna z największych legend sportu, jego gra inspirowała tysiące graczyCzytaj dalej

Arka Gdynia z nowym-starym szkoleniowcem

Owym “strażakiem” ma być Leszek Ojrzyński. Były trener Arki, z którą święcił największe triumfy klubu w ostatnich latach, może teraz wrócić do pracy szkoleniowej. Ma on doświadczenie w “gaszeniu pożarów”, gdyż po odejściu z Gdyni, pomógł zapewnić ekstraklasowy byt Wiśle Płock. I właśnie jako trener klubu z Płocka Leszek Ojrzyński rozpoczął obecny sezon. W lipcu zrezygnował jednak z posady, z przyczyn osobistych. Niestety okazało się, że żona 47-latka zmagała się z chorobą nowotworową. Pani Urszula Ojrzyńska ostatecznie przegrała niestety walkę z rakiem. Zmarła pod koniec stycznia.

Polscy kibice nie wpuszczeni na skocznię w Oslo. Zostali przegnani przez organizatorówPolscy kibice nie wpuszczeni na skocznię w Oslo. Zostali przegnani przez organizatorówCzytaj dalej

Możliwa zmiana na ławce trenerskiej jeszcze dziś

Zdaniem weszlo.com Leszek Ojrzyński może teraz powrócić na ławkę trenerską. Wszystko zależy od dzisiejszego meczu 26. kolejki Ekstraklasy, w którym Arka zmierzy się z Wisłą Płock. Zdaniem dziennikarzy portalu weszlo.com, jedynie fenomenalny występ drużyny prowadzonej aktualnie przez Aleksandara Rogicia, może wstrzymać zmianę na stanowisku szkoleniowca. Jeśli Gdynianie nie poprawią swojej gry i nie zdobędą cennych punktów, angaż trenera Ojrzyńskiego jest niemal pewny. Obie strony podobno są już nawet dogadane, a oficjalna informacja o zatrudnieniu miałaby się pojawić dziś wieczorem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News