Arkadiusz Milik Napoli
Instagram/officialsscnapoli
Autor Łukasz Kowalski - 26 Lipca 2020

Włoskie media bezlitosne dla Arkadiusza Milika. Polak najgorszy w zespole, padły mocne słowa

Arkadiusz Milik wyszedł w podstawowym składzie Napoli w sobotnim meczu przeciwko Sassuolo. Polak nie będzie mógł zaliczyć tego występu do udanych. Drużyna z Neapolu wygrała 2:0, ale napastnik był jednym z najsłabszych zawodników na boisku. Postawa Polaka znalazła odzwierciedlenie ocenach wystawionych przez włoskie media.

Arkadiusz Milik w sobotę zagrał w podstawowej "11" Napoli przeciwko Sassuolo. Obok napastnika na placu od pierwszej minuty zameldował się inny reprezentant Polski - Piotr Zieliński. Napoli z Polakami w składzie wygrało 2:0, ale obaj zawodnicy mecz kończyli w zdecydowanie odmiennych nastrojach.

1. Musieli pilnie przerwać pogrzeb, z trumny dochodziły przeraźliwe dźwięki. Kiedy ją otworzyli, zamarli
  2. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
  3. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków
Tragiczna wiadomość z samego rana. 33-letnia gwiazda została znaleziona martwa w parku, policja bada okoliczności śmierciTragiczna wiadomość z samego rana. 33-letnia gwiazda została znaleziona martwa w parku, policja bada okoliczności śmierciCzytaj dalej

Arkadiusz Milik krytykowany przez włoskie media

To był jeden z najdziwniejszych meczów Seria A w tym sezonie. Sassuolo strzeliło trzy bramki, ale każda została anulowana po konsultacji VAR. Przy każdym golu zawodnik w zielono-czarnej koszulce znajdował się na pozycji spalonej i sędziowie słusznie ich nie uznawali.

Zgodnie z przepisami trafiali za to podopieczni Gennaro Gattuso. Już w ósmej minucie spotkania gola strzelił Elseid Hysaj, który wykorzystał podanie Zielińskiego. Wynik spotkania ustalił Allan w doliczonym czasie gry. Polacy zeszli z boiska przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Milik został zmieniony w 67. minucie spotkania, a Zieliński w 79.

Zieliński oprócz asysty mógł strzelić także gola, ale piłka po jego mocnym strzale o centymetry. Z koli Milik nie wyróżnił się niczym szczególnym. Miał jedną dogodną sytuację do strzelenia bramki po dośrodkowaniu Hysaja, ale chybił.

Justyna Żyła zadziwia. Tuż po kłótni z Piotrem włożyła czerwone mini i prowokowała internautów (FOTO)Justyna Żyła zadziwia. Tuż po kłótni z Piotrem włożyła czerwone mini i prowokowała internautów (FOTO)Czytaj dalej

Media surowo oceniły postawę Milika

Postawa Polaków znalazła odzwierciedlenie we włoskich mediach, które oceniły zawodników. Szczególnie surowe ceny otrzymał Milik. Włoskie media sugerowały, że wpływ na postawę napastnika reprezentacji Polski ma przeciągająca się sprawa jego transferu do Juventusu Turyn.

- Nierozważny, brakowało konkretów. Prawdopodobnie głową jest gdzie indziej - napisał o Miliku "Il Messaggero", które dało mu notę 5 w 10-stopniowej skali. Ta sama redakcja oceniła Zielińskiego na 6,5. - Zasłużył na gola - napisano w uzasadnieniu. "tuttonapoli.net" przyznało Polskiemu napastnikowi ocenę 4. - Kolejny mecz do zapomnienia - oceniono.Na drugim biegunie był chwalony za postawę Zieliński, który otrzymał notę 6. - Zaczął dobrze, od skomplikowanej asysty, często dochodzi do strzałów. Z upływem czasu zanikał - uzasadniono.

Najsurowiej o postawie Milika wypowiedział się portal "calcionapoli24.it", który uznał Polaka za najsłabszego zawodnika w drużynie. Napastnik reprezentacji Polski, według portalu zasłużył na ocenę 4. - Zupełnie nieefektywny. Napoli grało w dziesiątkę - czytamy w uzasadnieniu. Ten sam serwis ocenił Zielińskiego na 6,5 i chwalił za jego aktywną grę.

6. Żona Radosława Majdana zadziwia. Jej żart oburzył tysiące Polaków, wyśmiewa się z bardzo ciężko chorych? (FOTO)
  7. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News