Marc-Andre ter Stegen Barcelona
Frank Hoermann / SVEN SIMON/Imago Sport and News/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 18 Sierpnia 2020

Barcelona ma kolejny potężny problem. Ter Stegen musi poddać się operacji. Nie zagra przez kilka miesięcy

FC Barcelona musi poradzić sobie z kolejnymi trudnościami. Tym razem chodzi o zdrowie kluczowego piłkarza. Marc-Andre Ter Stegen poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że musi przejść operację. W związku z tym bramkarza czeka kilkumiesięczna przerwa, a Duma Katalonii prawdopodobnie musi poszukać jego zastępcy.

Wedle informacji opublikowanych przez Marca-Adre ter Stegena, bramkarz FC Barcelony już od dłuższego czasu narzekał na problemy z kolanem. Jednak 28-letni Niemiec zaciskał zęby i próbował pomóc swojej drużynie w Lidze Mistrzów. Jego starania jednak na niewiele się zdały, bowiem Blaugrana doznała upokorzenia w ćwierćfinale, przegrywając z Bayernem Monachium aż 8:2. Teraz zawodnik przekazał, że niezbędna jest operacja kontuzjowanego kolana.

Marc-Andre ter Stegan wróci za kilka miesięcy

Jak poinformował na swoim Twitterze Marc-Andre ter Stegen, dolegliwości nie były na tyle uporczywe, aby nie móc dokończyć sezonu. Jednak zabieg jest konieczny, jeśli bramkarz FC Barcelony chce uniknąć kolejnych problemów w przyszłości.

„Poddam się zabiegowi na ścięgna w kolanie. Rozmawiałem z ekspertami medycznymi o "naprawie", ponieważ już wcześniej w tym sezonie pojawiły się pewne podrażnienia. Operacja ma na celu zapobiec problemom w przyszłości oraz pomóc mi w przygotowaniu się do powrotu. Będę potrzebował kilku tygodni na dojście do zdrowia w 100%. Jestem spokojny i pozytywnie nastawiony do sytuacji, niedługo wrócę. Jeszcze raz dziękuję za całe wsparcie, które otrzymałem. Bardzo to doceniam! „ - napisał 28-latek.

Barcelona będzie musiała znaleźć zastępstwo

Marc-Andre ter Stegen w tym sezonie dla FC Barcelony zagrał 46 meczach, w których 50 razy wyciągał piłkę z siatki, a 17 razy udało mu się zachować czyste konto. Wielokrotnie ratował swoich kolegów, którzy formą w zakończonych rozgrywkach nie grzeszyli. Nie bez powodu niektórzy uważają niemieckiego bramkarza, za najlepszego zawodnika w swoim fachu. Kataloński dziennik Mundo Deportivo podaje, że przerwa ter Stegena powinna potrwać od 2 do 4 miesięcy, a niektóre źródła mówią, iż 28-latek najprawdopodobniej wróci na początku listopada.

Dlatego według dziennikarzy Mundo, Barca będzie szukała nowego bramkarza. Według nich 31-letni Neto, który w ostatnim sezonie był zmiennikiem Niemca, może zostać sprzedany. Zatem w odwodzie nowego trenera wicemistrza Hiszpanii, pozostałby w takim wypadku tylko 21-letni Inaki Pena, co nie wydaje się optymalnym rozwiązaniem dla ekipy, która chce odzyskać swój blask.

Źródło: sport.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News