Bayern Monachium
instagram.com/manuelneuer
Autor Mateusz Wysokiński - 26 Marca 2020

Wielkie problemy Bayernu Monachium. Klub w rozscypce, czołowy piłkarz nie chce przedłużyć kontraktu

Bayern Monachium ma nad czym myśleć. Klub, który może w tym sezonie nie dokończyć rozgrywek Bundesligi, zmaga się z piłkarzem, który po raz kolejny odrzucił umowę gwarantującą podpisanie kolejnego kontraktu z Bawarczykami. Problem jest o tyle duży, że zawodnik ten przez bardzo długi czas stanowił o potędze defensywy mistrzów Niemiec.

Bayern Monachium w tym sezonie stara się o przetrwanie w obliczu epidemii. Piłkarze klubu pracują z domu i pilnują formy, a zarząd klubu zabezpiecza środki w związku z tym, że Bawarczycy nie zarabiają. Jeśli już Niemcy opanują epidemię, a piłkarze wrócą na boisko, to mogą występować bez jednego ze swoich najbardziej utytułowanych piłkarzy. Czołowa postać klubu po raz kolejny nie chce przedłużać umowy z potentatem Bundesligi, co bardzo denerwuje wszystkie osoby z otoczenia niemieckiego klubu.

DZISIAJ GRZEJE:

Wspaniały gest solidarności gigantów Bundesligi. Ręce same składają się do oklaskówWspaniały gest solidarności gigantów Bundesligi. Ręce same składają się do oklaskówCzytaj dalej

Bayern Monachium nie może przekonać swojego piłkarza do przedłużenia umowy. Chodzi o jeden zapis w umowie

Zawodnikiem, który nie chce związać się dłuższą umową z Bayernem, jest Manuel Neuer. Bramkarz, który przez długi czas uchodził za najlepszego golkipera na świecie, jest już zawodnikiem doświadczonym i chciałby, najprawdopodobniej, zakończyć karierę w Bawarii. Takiej opcji nie chcą umożliwić mu działacze Bayernu, który zaproponowali piłkarzowi krótki kontrakt po zakończeniu umowy w 2021 roku.

Neuer miał zażądać, że chce być bramkarzem klubu do 2024 roku i zachować pozycję pierwszego bramkarza, jak też kapitana drużyny. Taki układ nie pasuje Bawarczykom, którzy już teraz ubezpieczają się na przyszłość i możliwe, że po tym sezonie wystawią doświadczonego Niemca na sprzedaż tak, aby zarobić na nim jeszcze w trakcie ostatniego roku jego kontraktu.

Polka zmarła na koronawirusa we Włoszech. Kibice ruszają na pomoc jej synowiPolka zmarła na koronawirusa we Włoszech. Kibice ruszają na pomoc jej synowiCzytaj dalej

Bayern zabezpieczył się na przyszłość

Mimo że Neuer nadal prezentuje wielką, piłkarską klasę, to jego wiek i podejście do fachu bramkarza daje w kość działaczom potentata Bundesligi. Niemiec bardzo źle znosi rywalizację o bluzę z numerem 1 w bramce mistrzów Niemiec i za każdą podpisaną umową chce mieć gwarancję, że będzie kluczowym zawodnikiem Bayernu.

Możliwe, że jeśli Neuer i Bayern nie osiągną konsensusu, to mistrz świata z 2014 roku zmieni otoczenie. Wiadome jest to, że w momencie odejścia Niemca z Bawarii jego miejsce zajmie młodzieżowy reprezentant Niemiec - Alexander Nuebel, który po skończeniu sezonu dołączy do klubu prosto z Schalke.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Była jeszcze dzieckiem, serce pęka
  2. Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokady
  3. Reprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalej
  4. Reprezentant kraju zaapelował do rodaków w sprawie epidemii. Te rady powinny być ważne dla każdego
  5. Mecz Ligi Mistrzów doprowadził do pandemii? "To nie przypadek"
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News