Boks
instagram.com/arturszpilka
Autor Mateusz Dziubiński - 9 Marca 2020

Kontrowersje po walce Artura Szpilki narastają. Bukmacher oddaje pieniądze

Boks cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród polskich kibiców w miniony weekend. W Nowym Jorku Adam Kownacki stanął do walki z Robertem heleniusem, natomiast na gali w Łomży do ringu po kilkumiesięcznej przerwie wrócił Artur Szpilka. 

Boks zdominował nagłówki serwisów sportowych w ten weekend. Wszystko za sprawą występów naszych zawodników na galach w Nowym Jorku, Łomży i Dzierżoniowie. Polacy walczyli ze zmienny szczęsciem. W Barclays Center na Brooklynie Adam Kownacki niespodziewanie przegrał z Finem Heleniusem. W Dzierżoniowie kolejny raz mistrzowski pas federacji WBO w kategorii super piórkowej obroniła Ewa Brodnicka. Natomiast powrót do ringu Artura Szpilki na gali w Łomży zakończył się skandalem.

Koronawirus uderzył w Ligę Mistrzów. Pierwszy taki przypadek, kibice na całym świecie załamaniKoronawirus uderzył w Ligę Mistrzów. Pierwszy taki przypadek, kibice na całym świecie załamaniCzytaj dalej

Boks w wykonaniu Artura Szpilki zdaniem ekspertów nie był wystarczająco dobry

Artur Szpilka po ponad dziesięciu latach powrócił do walki w wadze junior ciężkiej. Popularny “Szpila” wygrał na punkty z Ukraińcem Siergiejem Radczenką, ale mimo to nie zapamięta walki jako udanej. Polak był wyraźnie słabszy na przestrzeni dziesięciorundowego pojedynku. Znalazł się między innymi dwukrotnie na deskach. Mimo to sędziowie właśnie jemu przyznali niejednogłośne zwycięstwo na punkty. Werdykt spotkał się z ogromną krytyką ze strony komentatorów, ekspertów, kibiców, a nawet szefa patrona gali, telewizji TVP Sport. Wszyscy zgodnie uważają, że Szpilka na zwycięstwo nie zasłużył.

Koniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezyKoniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezyCzytaj dalej

Bukmacherzy zwracają pieniądze klientom

Po tym kontrowersyjnym werdykcie i burzy, jaka rozpętała się wokół walki Polaka, niektóre firmy bukmacherskie działające w naszym kraju zdecydowały się na zwrócenie klientom postawionych na zwycięstwo Ukraińca pieniędzy. Totalbet wszystkim, którzy obstawiali, że to Radczenko wygra walkę, wypłacił freebet w wysokości 25 złotych.

- Zawsze kibicujemy naszym, ale tylko w ramach uczciwej rywalizacji. Uważamy, że decyzja sędziów na gali w Łomży była skandaliczna. W związku z tym wszyscy ci, którzy postawili w TOTALbet na zwycięstwo Radczenki, otrzymają od nas freebet 25 zł - oświadczył bukmacher za pośrednictwem Twittera.

Z kolei firma eWinner postanowiła, że wszystkie zakłady klientów, którzy typowali zwycięstwo Ukraińca, rozliczone będą jako zwycięskie. Zakłady na zwycięstwo Radczenki przez nokaut, rozliczono jako zwrot.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje turysta z Polski. Szukał schronienia, doszło do najgorszego
  2. Bóbr wtargnął do domu, ugryzł kobietę w nogę
  3. Artur Szpilka komentuje kontrowersyjne zwycięstwo. Absurdalna opinia pięściarza
  4. Reprezentant Polski kontuzjowany. Zszedł z murawy już w pierwszej połowie meczu
  5. Zbigniew Boniek zabrał głos ws. meczów kadry. Kibice zostaną wpuszczeni na stadion?
  6. Słowa ranią. Użył ich brat Magdy Gessler w kierunku siostry w najboleśniejszy sposób

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News