Boks
Twitter Barstool Sportsbook
Autor Mateusz Dziubiński - 15 Listopada 2020

Skandal w walce bokserskiej. O decyzji sędziego zadecydował... VAR (WIDEO)

Boks zawodowy, jak każda inna dyscyplina sportu niestety nie jest wolny od pomyłek i skandali. Przekonał się o tym pretendent do tytułu mistrza świata prestiżowej organizacji WBO Andrew Moloney. W jego pojedynku z broniącym tytułu Joshuą Franco doszło do skandalicznej sytuacji. O werdykcie zadecydował niczym podczas meczu piłkarskiego… system VAR. 

Boks zawodowy już dawno nie widział takiego skandalu jak ten, który wydarzył się podczas gali w Las Vegas. Sędzia przerwał pojedynek, jednak nie był w stanie ogłosić oczywistego werdyktu. Zamiast tego skorzystał z pomocy systemu VAR.

Włochy - Polska. W takim składzie Biało-Czerwoni zagrają o pierwsze miejsce w grupie Ligi NarodówWłochy - Polska. W takim składzie Biało-Czerwoni zagrają o pierwsze miejsce w grupie Ligi NarodówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Właśnie podano druzgocącą informację. Nie żyje zasłużony polski piłkarz, jego mecze śledziło wielu Polaków
  2. Nastolatka pobiła rekord Guinnessa. Ma najdłuższe nogi na świecie, aż ciężko uwierzyć w jej wymiary
  3. Jerzy Brzęczek zdradził, kto stanie w bramce reprezentacji Polski. Duże zaskoczenie, wielka zmiana


Boks. Wielki skandal w Las Vegas

Gala boksu zawodowego w Las Vegas na długo zostanie w pamięci kibiców sportów walki. Niestety nie tylko za sprawą fantastycznych pojedynków i wielkich emocji, ale także i skandalicznej decyzji sędziego w starciu o mistrzostwo świata WBA w kategorii super muszej.

Naprzeciw siebie stanęli Andrew Moloney i Joshua Franco. Starcie to było rewanżem za walkę z czerwca, gdy lepszy okazał się Franco. Jak się szybko okazało, tego wieczoru show skradł jednak sędzia.

Po dwóch rundach pojedynku przewaga Andrew Moloneya nad rywalem była gigantyczna. Australijczyk raz za razem trafiał swojego przeciwnika. Aż 51 jego ciosów w tym czasie doszło do celu. Franco odpowiedział 18 uderzeniami.

Widać było, że broniący tytułu mistrza świata Joshua Franco jest znacznie słabszy, a na jego prawe oko było mocno opuchnięte. Po dwóch rundach zawodnik nie był już w stanie kontynuować walki i sędzia ringowy zdecydował o przerwaniu pojedynku. Nie ogłosił jednak werdyktu na korzyść Andrew Moloneya.

Arbiter uznał, że uraz oka Franco to nie wynik walki i kolejnych ciosów Moloneya, a wynik nieczystego zagrania. Sędzia wraz z przedstawicielami komisji bokserskiej stanu Nevada zdecydowali się skorzystać z powtórki i dokładnie przeanalizowali dwie rundy pojedynku.

Marcin Najman się wściekł. Zaczął bez opamiętania wyzywać ludzi, dostało się też Bońkowi. Marcin Najman się wściekł. Zaczął bez opamiętania wyzywać ludzi, dostało się też Bońkowi. "Małe glizdy"Czytaj dalej


Sędzia okradł boksera ze zwycięstwa, dopatrzył się sytuacji, której nie było

Przez pół godziny sprawdzano zapis walki. Pretendent do tytułu mistrza świata, a także komentatorzy ESPN nie mogli uwierzyć w to, co się dzieje w hali w Las Vegas. Powtórki telewizyjne ESPN wyraźnie pokazywały, że kontuzja oka broniącego tytułu boksera, to wynik celnych uderzeń Andrew Moloneya.

Sędziowie uznali jednak, że zawodnik ucierpiał w wyniku przypadkowego zderzenia głowami i ogłosili… brak decyzji. Problem w tym, że w trakcie trwania całego pojedynku, nie było żadnej sytuacji, w której zawodnicy zderzyli się głowami. Nie wiadomo zatem, czego dopatrzył się sędzia i wygląda na to, że podjął on decyzję na podstawie zwidów.

Oznacza to, że walka została uznana za nieodbytą. Eksperci nie mogli w to uwierzyć, podobnie jak Andrew Moloney, który z trudem powstrzymywał łzy. Powinien zostać nowym mistrzem świata WBA.

- Jego oko zostało zamknięte moimi 50 uderzeniami. Nie mogę uwierzyć, że sędziowie zabrali mi wygraną. Trenowałem swoją d**ę przez pół roku, byłem skupiony tylko na treningach, z dala od rodziny, a oni mi zabrali wygraną - powiedział rozgoryczony zawodnik. Trudno się dziwić jego emocjom.

Źródło: Twitter

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy chcą panować nad pogodą. Aż ciężko uwierzyć czego dokonali, ogromna rewolucja
  2. Ma 70 lat i schudła blisko 60 kilogramów. Teraz przeszła kolejną spektakularną metamorfozę
  3. Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Jana Tomaszewskiego, złapaliśmy się za głowy. To wielka gwiazda telewizji
  4. Anna Lewandowska dodała wymowne zdjęcie. Fani oszaleli, rodzina się powiększyła? (FOTO)
  5. Łukasz Fabiański nie mógł dłużej milczeć. Zabrał głos ws. sytuacji w Polsce, ważne słowa polskiego bramkarza
  6. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach
  7. Policja ścigała ciągnik napakowany ludźmi. Nie do wiary, kim był jeden z nich

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News