Borussia Oceny
instagram - Łukasz Piszczek/@lukaszpiszczek_lp26
Autor Łukasz Kowalski - 17 Maja 2020

Borussia Dortmund rozbiła odwiecznego rywala. Dziennikarze nie mogą nachwalić się Łukasza Piszczka

Borussia Dortmund z przytupem wznowiła rozgrywki Bundesligi. Piłkarze Luciena Favre'a w wielkim stylu pokonali zawodników Schalke, swojego odwiecznego rywala w derbowym spotkaniu 4:0. Jednym z bohaterów spotkania był, grający całe spotkanie z opaską kapitana, Łukasz Piszczek. Niemieccy dziennikarze docenili postawę Polaka, przyznając mu jedną z najwyższych ocen.

Borussia Dortmund wznowiła rozgrywki Bundesligi w wielkim stylu. Po dwóch miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa wczoraj grę wznowiła liga niemiecka. Na początek odbył się mecz derbowy Zagłębia Ruhry, czyli starcie Borussii Dortmund z Schalke Gelsenkirchen. Piłkarze prowadzeni przez Luciena Favre'a rozbili rywali aż 4:0. Cały mecz z opaską kapitana rozegrał w żółto-czarnych barwach Łukasz Piszczek.

1. Przykre wieści potwierdziły się. Fani w rozpaczy po śmierci lokalnej legendy, pozostawił żonę i dwójkę małych dzieci
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
Polski gwiazdor zaręczył się z miss. Jego przyszła żona wygląda obłędnie (FOTO)Polski gwiazdor zaręczył się z miss. Jego przyszła żona wygląda obłędnie (FOTO)Czytaj dalej

Borussia Dortmund w wielkim stylu wznowiła rozgrywki

Ponad 2 miesiące trwała przerwa piłkarzy Bundesligi. Ostatni mecz przed zawieszeniem rozgrywek zagrali na początku marca. Epidemia i obostrzenia z nią związane sprawiły, że kibice zastanawiali się, w jakiej formie są ich ulubieńcy, skoro dopiero od niedawna mogli trenować w większych grupach. Wczoraj piłkarze Borussii udowodnili, że ich fani nie mają powodów do obaw.

Spotkanie Borussii Dortmund z Schalke Gelsenkirchen było zapowiadane jako hit pierwszej po wznowieniu kolejki Bundesligi. Jednak kibice jednego i drugiego zespołu nie mogli przewidzieć, że spotkanie będzie aż tak jednostronne. Ten mecz pokazał, kto lepiej przepracował okres kwarantanny i izolacji.

Borussia Dortmund przeważała od początku spotkania. Co chwile racze w żółto-czarnych koszulkach pojawiali się w polu karnym rywali, stwarzając groźne sytuacje. Od początku groźni byli przede wszystkim Thorgan Hazard i Julian Brandt, a także młody snajper zespólu - Erling Haaland. W początkowej fazie spotkania jeszcze było widać, że zawodnicy od dawna nie grali w piłkę, ale z upływem minut wszystko wracało do normy.

Piłkarze Borussii rozbili Schalke 4:0. Już w pierwszej połowie bramki strzelili: Norweg Haaland i Portugalczyk Raphael Guerreiro. W drugiej połowie dominacja zawodników Luciena Favre'a jeszcze bardziej się umocniła, czego efektem była bramka Thorgana Hazarda, a także drugie w tym spotkaniu trafienie Guerreiro.

Niemieccy dziennikarze wymierzyli policzek Lewandowskiemu. Przykre słowa pod adresem PolakaNiemieccy dziennikarze wymierzyli policzek Lewandowskiemu. Przykre słowa pod adresem PolakaCzytaj dalej

Łukasz Piszczek wysoko oceniony po spotkaniu

Formacja obrony Dortmundczyków nie miała zbyt wiele pracy w tym spotkaniu, jednak kiedy już przytrafiały się ataki ze strony Schalke, szybko sobie z nimi radziła. Szefem defensywy wicelidera Bundesligi był Łukasz Piszczek, który został po meczu bardzo wysoko oceniony przez niemieckie media. Polak, który w tym meczu był również kapitanem zespołu, dostał od dziennika "Bild" ocenę "2", natomiast portal sport.de "2,5". Najlepsi na boisku Guarreiro, Julian Brandt i Hazard otrzymali "1", które oznaczają klasę światową.

Według portalu whoscored.pl Piszczek zasłużył na ocenę 7,1. Polak miał 86% skuteczności podań, wygrał dwa pojedynki główkowe, zanotował dwa przechwyty i cztery razy skutecznie wybył piłkę z własnego pola karnego. Polak został także upomniany żółtą kartką za zagranie piłki ręką.

Borussia po zwycięstwie nad Schalke traci już tylko punkt do liderującego Bayernu Monachium. Robert Lewandowski i spółka, swój pierwszy mecz po wznowieniu rozegrają dopiero dzisiaj. Bawarczycy w Berlinie zmierzą się z Unionem. Początek meczu o godzinie 18.

6. Onet: Senator zatrzymany przez policję w Warszawie. Użyto siły
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News