AGENCJA SE/East News
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 7 Września 2020

Bośnia i Hercegowina - Polska. O zwycięstwie przesądził jeden gol, Jerzy Brzęczek ma o czym myśleć

Bośnia i Hercegowina - Polska. Drugi mecz Ligi Narodów był dla naszych orłów znacznie lepszy niż spotkanie z Holandią, trudno jednak w tym wypadku mówić o spokojnej wygranej.

Bośnia i Hercegowina - Polska. W tym spotkaniu stawiano zespół prowadzony przez Jerzego Brzęczka jako faworytów, w mediach opinie były jednak podzielone. Niektórzy spodziewali się, że po spotkaniu z Holandią będziemy mieli problemy, jeszcze inni sądzili, że z gorszym rywalem poradzimy sobie znacznie lepiej.

1. Kamil Glik szczerze przed meczem z Bośniakami: "Czeka nas ciężka przeprawa"
  2. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?
TVP pokazało kompromitującą wpadkę na początku meczu Bośnia - Polska. Reprezentant Polski nie zna słów hymnu?TVP pokazało kompromitującą wpadkę na początku meczu Bośnia - Polska. Reprezentant Polski nie zna słów hymnu?Czytaj dalej

Bośnia Hercegowina - Polska. Pierwsza połowa

Wynik otworzył się w 24 minucie spotkania, niestety to nie Polacy zdobyli pierwszą bramkę. Jan Bednarek przetrzymywał rywala w polu karnym, co nie umknęło uwadze arbitra. Cuneyt Cekir ukarał polskiego defnesora żółtą kartką oraz podyktował rzut karny dla naszych rywali. Do jedenastki podszedł Haris Hajradinovic, który pewnie strzelił w prawy dolny róg bramki, tym samym otwierając wynik.

Później Polska reprezentacja "siadła" na Bośniakach i zaczęła nacierać, aby odrobić stratę po fatalnym błędzie Bednarka. W 36. minucie spudłował Kamil Glik, w 42. drugiej Bośniaków uratował Begović broniąc strzał głową Grosickiego. Na szczęście w samej końcówce pierwszej połowy "Turbogrosik" zrehabilitował się, wrzucając piłkę na głowę Kamila Glika, który strzelił bramkę główką, tym samym wyrównując.

Porażający błąd sędziego w meczu Polski. Arbiter skrzywdził Polaków, kuriozalna decyzja z kapeluszaPorażający błąd sędziego w meczu Polski. Arbiter skrzywdził Polaków, kuriozalna decyzja z kapeluszaCzytaj dalej

Bośnia Hercegowina - Polska. Druga połowa

W drugiej połowie Polska ponownie przystąpiła do ataku. Na bramkę czekaliśmy do 67. minuty, a swój udział w niej miał Maciej Rybus. Lewy obrońca wskoczył do składu po tym, jak z Holandią nie udał się eksperyment z Bartoszem Bereszyńskim na tej pozycji. Maciej Rybus wysłał dośrodkowanie w sprawie Grosickiego, który wyrwał się z krycia i strzelił bramkę głową, ustalając wynik meczu na 1:2. Później mecz obfitował w okazję z obu stron, blisko strzelenia bramki byli zarówno Bośniacy, jak i Polacy, ale żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola.

Skład Bośni i Hercegowiny: Asmir Begović - Zoran Kvrzić, Ermin Bicakcić, Sinisa Sanicanin, Eldar Ćivić (82. Dusan Bajevic)- Muhamed Besić (60. Muhamad Besic), Amir Hadziahmetović, Haris Hajradinović - Armin Hodzić, Elvir Koljić, Amer Gojak (45. Edin Visca).

Skład Polski: Łukasz Fabiański - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus - Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak (68. Mateusz Klich), Piotr Zieliński (85. Karol Linetty) - Kamil Grosicki (80. Sebastian Szymański), Arkadiusz Milik, Kamil Jóźwiak.

5. Kamil Glik szczerze przed meczem z Bośniakami: "Czeka nas ciężka przeprawa"
  6. Od 1 września matki mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Żeby się załapać, musisz się pospieszyć