Rafał Gikiewicz
East News
Autor Bartosz Goluch - 4 Lutego 2020

Bundesliga. Polak bliski odejścia z klubu. Czuje się niedoceniony

Jest bohaterem kibiców i konsekwentnie pracuje na miano klubowej legendy. Piękną historię Polaka mogą jednak brutalnie przerwać kwestie finansowe. Na podjęcie ostatecznej decyzji nasz gracz ma do końca marca.

Rafał Gikiewicz notuje bardzo dobry sezon w Bundeslidze. Na początku sezonu jego Union Berlin był skazywany na pożarcie przez ekspertów, jednak zespół trenera Ursa Fischera utrzymuje się nad strefą spadkową. Duża w tym zasługa Polaka, który spisuje się solidnie między słupkami zespołu ze stolicy Niemiec. 32-letni golkiper może jednak niebawem opuścić szeregi drużyny.

Zbigniew Boniek bezradny wobec poziomu polskiej piłki. Zbigniew Boniek bezradny wobec poziomu polskiej piłki. "Kibice mogą płakać"Czytaj dalej

Rafał Gikiewicz opuści Bundesligę?

Polak odrzucił ofertę nowego kontraktu, którą przedstawiło mu kierownictwo klubu. - Nie mogę przyjąć pierwszej oferty. Muszę także patrzeć na stronę finansową. To moja praca, a ja mam 32 lata. Jeżeli dobrze sobie radzę, to muszę dostać lepszy kontrakt. Pytanie brzmi, czy Unia chce ze mną współpracować jeszcze przez kilka lat - powiedział popularny Giki na łamach niemieckiego "Bilda".

Kontrakt polskiego golkipera wygasa w czerwcu tego roku. Berlińczycy chcą zatrzymać go na dłużej, jednak sytuacja finansowa klubu może nie pozwolić na spełnienie oczekiwań Gikiewicza. Budżet Unionu należy do najskromniejszych w lidze, a kilka lat temu klub stał na skraju bankructwa.

Bundesliga. Problematyczny zapis w kontrakcie Gikiewicza

Kolejną sporną kwestią w nowym kontrakcie 32-latka jest punkt stanowiący, że Gikiewicz miałby pozostać w Unionie również w przypadku spadku klubu z Bundesligi. Polak oczekuje natomiast, że przy takim scenariuszu umowa zostanie rozwiązana.

Union zajmuje obecni 12. miejsce w tabeli i ma 6 punkty przewagi nad miejscem barażowym. Forma berlińczyków może jednak niepokoić - w ostatnich pięciu meczach zgromadzili zaledwie 3 punkty. Gorszą serię w tym okresie odnotował jedynie Werder Brema.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Neymar dostał najgłupszą kartkę w historii futbolu. Powód całkowicie niezrozumiały
  2. Niesamowity wyczyn Cristiano Ronaldo. Powtórzył legendarne osiągnięcie, co za zawodnik
  3. Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysoko
  4. Nowy rekord Polski w skokach narciarskich. Niesamowity skok, ręce składają się do oklasków
  5. Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na turniej w Willingen. Spora niespodzianka
  6. Ogromne pieniądze dla Dawida Kubackiego. Dobra forma pozwoliła zarobić mu fortunę, przecieramy oczy ze zdumienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News