Bundesliga koronawirus powrót
biblioteka pikist
Autor Łukasz Kowalski - 5 Maja 2020

Są kolejni zarażeni w Bundeslidze. Liczby uległy potrojeniu, liga jednak nie wróci?

Bundesliga robi wszystko żeby wznowić rozgrywki. Obecnie piłkarze i trenerzy przechodzą testy na koronawirusa, a wyniki nie napawają kibiców optymizmem. Liczba pozytywnych wyników skoczyła o ponad 300%.

Bundesliga szykuje się do powrotu na boiska. W Niemczech piłkarze do grania wrócą jako jedni z pierwszych w Europie. Obecnie za naszą zachodnią granicą trwają przygotowania do wznowienia rozgrywek. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli zawodników, to już 15 maja rozegrają pierwsze mecze.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli
Brat Anny Lewandowskiej wygadał się. Złamali jej nos, biła się z mężczyznami, wszystko wyszło na jawBrat Anny Lewandowskiej wygadał się. Złamali jej nos, biła się z mężczyznami, wszystko wyszło na jawCzytaj dalej

Bundesliga wróci jako jedna z pierwszych

W wielu krajach władze piłkarskie starają się przygotować plany powrotu piłkarzy na boiska. Według informacji angielskich mediów, Premier League ma ruszyć 8 lub 12 Czerwca. W tym samym terminie ma wrócić do gry hiszpańska LaLiga. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli klubów i kibiców, to w Polsce piłkarze zagrają pierwsze mecze 27 maja w ramach Pucharu Polski.

Jednak zdecydowanie najbliżej powrotu na boiska są piłkarze Bundesligi. Od połowy kwietnia zawodnicy trenują w ośrodkach treningowych w małych grupach. Rząd Niemiec wraz z władzami Landów przygotowują plan powrotu na boiska od połowy maja. Jednak wszystko zależy od tego, jakie wyniki pokażą testy, które będą przechodzić zawodnicy i sztab szkoleniowy.

Piłkarze i trenerzy przechodzą testy

Od czwartku w Bundeslidze trwa wielka akcja testowania drużyn na koronowariusa. Testom poddawani są zarówno piłkarze, jak i trenerzy i fizjoterapeuci. Od czwartku w Niemczech przeprowadzono sumie 1724 testy na obecność koronawirusa. Badania przeprowadzono wśród klubów 1. i 2. Bundesligi.

Władze ligi w oficjalnym komunikacie potwierdziły, że pozytywne testy wykazały badania wśród 10. osób. Nie podano do informacji czy wśród zakażonych są zawodnicy. To znaczy skok zakażonych w klubach Bundesligi w porównaniu do ubiegłych tygodni. Niedawno 1.FC Köln poinformowało, że trzech zawodników otrzymało pozytywny wynik na koronawirusa.

Polacy zamarli. Władze przekazały klubom wieści, których wszyscy się obawiali, podejrzenie wirusa u gwiazdPolacy zamarli. Władze przekazały klubom wieści, których wszyscy się obawiali, podejrzenie wirusa u gwiazdCzytaj dalej

Możliwy szybki powrót do grania

Zgodnie z zapowiedziami Niemieckiej Federacji Piłkarskiej w tym tygodniu będzie przeprowadzona druga fala testów. Według działaczy kluby i kibice muszą spodziewać się, że liczba zakażonych wzrośnie. Jeżeli ta liczba będzie rosła w szybkim tempie, to rozgrywki nie zostaną wznowione w pierwotnie planowanym terminie.

Jeżeli rząd niemiecki, po przeprowadzonych testach i wdrożeniu protokołu bezpieczeństwa, da zielone światło na powrót do grania, to pierwsze spotkania odbędą się 15 maja. Mecze oczywiście odbędą się bez udziału publiczności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia Polaków w Hiszpanii. Stracili swój największy skarb, stanął w ogniu
  2. Ojciec wyjeżdżał z domu, nie zauważył chłopca. Doszło do tragedii. 1,5-latek nie żyje
  3. Brat Anny Lewandowskiej wygadał się. Złamali jej nos, biła się z mężczyznami, wszystko wyszło na jaw
  4. Słynny piłkarz zawieszony przez Bundesligę. Krzysztof Piątek może mieć ogromne problemy
  5. Cała prawda o uwielbianym gwiazdorze wyszła na jaw. Fani są wściekli, teraz trafi do więzienia
  6. Rozłam w Porozumieniu, wybory z coraz większym chaosem. Wiceprezes przeciwko Gowinowi

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News