Bundesliga
Facebook Bundesliga Official
Autor Mateusz Dziubiński - 13 Marca 2020

Rozgrywki Bundesligi zawieszone. Niemiecka federacja obawia się epidemii

Bundesliga dołączy do szerokiego grona rozgrywek ligowych w Europie, których mecze zostały zawieszone z uwagi na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa. Deutsche Fußball Liga zarządzająca rozgrywkami naszych zachodnich sąsiadów podjęła taką decyzję.

Bundesliga jako jedna z nielicznych, czołowych lig w Europie rozgrywała do tej pory spotkania we w miarę normalnych okolicznościach. Organizatorzy podjęli szereg kroków zapobiegawczych w związku z epidemią koronawirusa, ale mecze wciąż mogli oglądać kibice. Dopiero od zaplanowanej na ten weekend kolejki spotkania miały być rozgrywane przy pustych trybunach.

Artur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia PolakaArtur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia PolakaCzytaj dalej

Bundesliga wzorem innych lig, również zawiesi rozgrywki

Jest to i tak tylko chwilowe rozwiązanie, bowiem władze Bundesligi oraz 2. Bundesligi postanowiły pójść o krok dalej. Podobnie jak w innych europejskich krajach, rozgrywki ligowe zostaną zawieszone. Decyzją DFL mecze dwóch najwyższych klas rozgrywkowych zostaną zawieszone od dnia 17 marca, aż do 2 kwietnia. Niemieckie kluby w tym czasie mają zdecydować, w jaki sposób zostaną dokończone zmagania w sezonie 2019/2020.

"Ze sportowego punktu widzenia celem jest dokończenie sezonu do lata. Ponadto przedwczesne zakończenie sezonu może mieć kolosalne skutki dla niektórych klubów" - możemy przeczytać w komunikacie DFL.

Rozegrane zatem zostaną wszystkie spotkania zaplanowane na ten weekend. Wyjątkiem będzie mecz pomiędzy Hannoverem 96 a Dynamo Drezno. U dwóch piłkarzy byłej ekipy Jacka Krzynówka i Dariusza Żurawia zdiagnozowano już zarażenie koronawirusem, w związku z czym cały zespół poddano kwarantannie.

Nie żyje legenda europejskiego sportu. Ogromna strata, fani pogrążeni w żałobieNie żyje legenda europejskiego sportu. Ogromna strata, fani pogrążeni w żałobieCzytaj dalej

Paraliż piłkarskiej mapy Europy powiększa się

Gdy rozporządzenie władz federacji wejdzie w życie, Niemcy dołączą do szerokiego grona państw, które już wstrzymały rozgrywanie spotkań. Wcześniej na ten ruch zdecydowały się Włochy, Hiszpania, Holandia, Francja, Portugalia, Grecja, Austria, Dania, Czechy i Słowacja. Odwołane zostały również najbliższe spotkania Ligi Mistrzów i Europy. W ostatnich dniach stwierdzono kilka przypadków zachorowań wśród najlepszych drużyn starego kontynentu. Obecność koronawirusa wykryto między innymi u managera Arsenalu Mikela Artety, piłkarza Chelsea Calluma Hodsona-Odoia, Daniele Ruganiego z Juventusu czy Manolo Gabbiadiniego z Sampdorii Genua.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News