Bundesliga Powrót
Rex Features/East News
Autor Łukasz Kowalski - 15 Maja 2020

Kibice nie chcą powrotu Bundesligi. Zamiast tego chcą "paraliżować" mecze

Bundesliga w sobotę 16 maja po ponad dwumiesięcznej przerwie wznowi rozgrywki. Kibice i eksperci z całego świata z nadzieją będą patrzeć w stronę Niemców, licząc że im się uda. Bundesliga wraca w zupełnie innej rzeczywistości. Mecze będą się odbywały bez kibiców, co w Niemczech miało miejsce raz w historii i to dopiero w trakcie epidemii koronawirusa. Ale nie wszyscy się cieszą, z powrotu piłki nożnej do grania. Kibice chcą doprowadzić do przerwania meczów.

Bundesliga nareszcie wraca. Już w najbliższą sobotę 16 maja odbędą się pierwsze mecze po przerwie spowodowanej przez epidemię koronawirusa. Znów kibice mogą zacząć spekulować na temat najbliższych spotkań i formy zawodników. Ostatnie spotkanie ligi niemieckiej zostało rozegrane ponad dwa miesiące temu i kibice piłki nożnej na całym świecie nie mogli się doczekać powrotu ukochanych piłkarzy na boiska.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta
Wyciekł wielki sekret Adama Małysza. Żona skoczka zdradziła tajemnicę, zdjęcia mówią wszystko (FOTO)Wyciekł wielki sekret Adama Małysza. Żona skoczka zdradziła tajemnicę, zdjęcia mówią wszystko (FOTO)Czytaj dalej

Bundesliga w weekend wznowi rozgrywki

To, że wraca piłka nożna w najlepszym wydaniu, cieszy kibiców na całym świecie. Niemcy są bowiem pierwszą z czołowych lig europejskich, która wznawia rozgrywki. Jednak powrót na boiska obarczony jest specjalnym protokołem bezpieczeństwa. Pierwszą dużą zmianą w porównaniu do normalnych warunków, sprzed pandemii to, co oczywiste brak kibiców na stadionach. W Niemczech, gdzie średnia frekwencja na meczu jest jedną z najwyższych w Europie, będzie to niecodzienne doświadczenie. W 60-letniej historii ligi tylko raz zdarzyło się, że mecz był rozgrywany bez kibiców i było to spotkanie Borussii Mönchengladbach z FC Köln z marca tego roku, czyli już po wybuchu pandemii.

Jednak nie wszyscy są zadowoleni z powrotu Bundesligi do gry. Mimo odmrażania gospodarki w Niemczech i wznowienia gier to tysiące osób, które wcześniej pracowały na stadionach w klubowych sklepach, bufetach, muzeach czy kasach dalej pozostaną bez pracy, bo skoro nie będzie kibiców, to nie będzie dla kogo świadczyć tych usług.

Nowa potęga w polskiej piłce? Jeden z najbogatszych Polaków zainteresował się byłą drużyną EkstraklasyNowa potęga w polskiej piłce? Jeden z najbogatszych Polaków zainteresował się byłą drużyną EkstraklasyCzytaj dalej

Kibice chcą zaprotestować przeciwko powrotowi

Zgodnie z nowymi przepisami zabronione jest także gromadzenie się kibiców pod stadionami, wszystko pod karą przerwania meczu i przyznania walkoweru. Fani w Niemczech chcą skorzystać z tego przepisu i dlatego umawiają się, żeby pojawić się pod stadionami w takiej samej liczbie, co zmusi sędziego do przerwania meczu i obustronnego utracenia punktów. Według fanów rozgrywanie meczów przy pustych trybunach mija się z celem, dlatego chcą w taki sposób zaprotestować przeciwko wznawianiu Bundesligi.

Póki co nie wiadomo jak poradzą sobie z tym problemem władze Bundesligi. Wszystko okaże się po weekendzie. Teraz oczy całego świata będą zwrócone na Niemcy. Wiele lig już zapowiedziało wznowienie rozgrywek, w tym PKO Ekstraklasa, ale nie wiadomo czy wszystko się uda doprowadzić do końca. Kibice i eksperci są zgodni - Niemcy wyznaczą kierunek, w jakim pójdzie piłka w czasach koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Restauracje, fryzjerzy i bary otwarte już od przyszłego tygodnia. Zaskakująca decyzja rządu Włoch
  2. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  3. Kamil Stoch nigdy nie zdradził jednego szczegółu. Znamy prawdę na temat tego, czy nasz skoczek ma dzieci
  4. Robert Kubica może wrócić do Formuły 1. Polak stanął przed wielką szansą
  5. Oficjalnie. Karuzela transferowa ruszyła. Matysik w Bayerze, pilna informacja obiegła kibiców
  6. Unijny kraj ogłosił koniec epidemii. Znosi restrykcje dla obywateli i turystów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News