Bundesliga
East News/Peter Hartenfelser via www.imago-images.de
Autor Bartosz Goluch - 16 Marca 2020

Znienawidzony prezes klubu może zostać bohaterem. Jest coraz bliżej ocalenia świata przed epidemią

Bundesliga, podobnie jak niemal wszystkie rozgrywki europejskie, została zawieszona z powodu epidemii koronawirusa. Niedługo przed wybuchem zarazy podczas meczu Hoffenheim z Bayernem Monachium doszło do gorszących scen. Kibice Bawarczyków potwornie lżyli prezesa "Wieśniaków" Dietmara Hoppa. Niebawem działacz może okazać się wybawcą światowej społeczności.

Dietmar Hopp jest znienawidzony przez kibiców wielu niemieckich klubów z powodu inwestycji w dwa kluby: TSG Hoffenheim oraz RB Lipsk. "Kibice-tradycjonaliści" w Niemczech uważają, że kluby bez historii nie powinny zajmować tak istotnego miejsca w Bundeslidze, a pieniądze wpompowane przez Hoffa psują rynek. Dla obiektywnego fana futbolu prezes Hoffenheim powinien być jednak jednoznacznie pozytywną postacią.

Wielkie serce skoczków narciarskich. Włączą się do walki z epidemiąWielkie serce skoczków narciarskich. Włączą się do walki z epidemiąCzytaj dalej

Bundesliga. Hopp rusza na ratunek

Hopp wydał już setki milionów euro na dobroczynność. Na szpitale, domy opieki, hospicja, na prace nad nowymi lekami, na przedszkola, na wychowanie młodzieży w swoim rodzinnym Hoffenheim i okolicach, a także na leczenie legendy Die Manschaft syna Franza Beckenbauera. Niemiec mógł zostać mecenasem z powodu ogromnych biznesów, które uczyniły go miliarderem. Wśród nich jest m.in. firma informatyczna SAP. Miliarder wśród wielu swoich biznesów ma też firmę CureVac - jest jej największym udziałowcem, ma 80 procent akcji. Przedsiębiorstwo od stycznia pracuje nad szczepionką na koronawirusa i jest coraz bliżej.

- Mamy nadzieję szybko rozwinąć efektywną szczepionkę na koronawirusa. Tak, aby każdy mógł po nią sięgnąć. Nie tylko w regionie, ale też solidarnie - na całym świecie - mówi Hopp w wywiadzie z "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Grzegorz Krychowiak bohaterem hitu ligi rosyjskiej! Piękny gol, asystował mu RybusGrzegorz Krychowiak bohaterem hitu ligi rosyjskiej! Piękny gol, asystował mu RybusCzytaj dalej

"Nie sprzedał się" Trumpowi

O postępie prac wiedzą Amerykanie, prezydent Donald Trump chciał kupić firmę, kilka dni temu jej przedstawiciele byli nawet w USA na spotkaniu. Ostatecznie Hopp i prezydent USA nie dobili jednak targu. Jednym z powodów zerwania negocjacji miał być fakt, że Amerykanie chcieli wprowadzić szczepionkę jedynie na krajowy rynek, nie zaś globalnie. Takiemu rozwiązaniu Hopp miał się osobiście sprzeciwić.

Niemiecki biznesmen może więc niebawem przejść drogę od znienawidzonego prezesa Hoffenheim do narodowego bohatera. Nawet jeśli jego firmie nie uda się jako pierwszej stworzyć leków i szczepionek na koronawirusa, Hopp już za dotychczasowe dokonania na rzecz niemieckiej społeczności i sportu zasługuje na szacunek, którego nie okazuje mu wielu kibiców Bundesligi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  2. Kierowca autobusu rejsowego zarażony koronawirusem. Kursował m.in. pomiędzy Warszawą a Radomiem
  3. "Następca Lewandowskiego" nie dla Bayernu. Znalazł się o wiele poważniejszy nabywca
  4. Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja
  5. FC Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Wielkie kontrowersje w LaLiga, Real protestuje
  6. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News