Bundesliga
Wikimedia Commons
Autor Bartosz Goluch - 19 Marca 2020

Szlachetny gest piłkarzy Borussii w obliczu epidemii. Chcą zrzec się swoich pensji

Bundesliga zawiesiła rozgrywanie meczów w związku z epidemią koronawirusa. Przestój w rozgrywkach może doprowadzić do bankructwa wielu klubów. Zawodnicy Borussii Moenchengladbach postanowili wesprzeć swojego pracodawcę w tej dramatycznej sytuacji.

Na konta klubów Bundesligi nie wpłyną opłaty z tzw. dnia meczowego, czyli sprzedaży biletów, przekąsek i gadżetów, które można kupić na stadionie. Co gorsza, niemieckie zespoły jak na razie są pozbawione ostatniej transzy pieniędzy z praw telewizyjnych, których właścicielem jest Sky Sports. Jak szacują niemieckie media, bez tych wpływów aż 10 klubów może zbankrutować. Piłkarze Gladbach zamierzają zrobić jednak wszystko, by ich klubu nie spotkał ten los.

Tomasz Hajto pożyczył ogromną sumę od piłkarza zbierającego na leczenie. Nie oddał pieniędzyTomasz Hajto pożyczył ogromną sumę od piłkarza zbierającego na leczenie. Nie oddał pieniędzyCzytaj dalej

Bundesliga nad przepaścią, piłkarze reagują

- Drużyna zaproponowała, że zrzeknie się z wypłat, jeśli w ten sposób będzie można pomóc klubowi i jego pracownikom. Jestem z chłopaków bardzo dumny. Oczywiście trenerzy i kierownictwo klubu przyłączyli się do piłkarzy - powiedział Max Eberl, dyrektor sportowy Borussii.

Według doniesień niemieckich mediów, Gladbach traci na każdym zawieszonym meczu ok. 2 mln euro. Zaległe płatności z tytułu praw do transmisji szacowane są z kolei na 24 mln euro. W trudnych chwilach zespół pozostaje jednak zjednoczony. - Wszyscy się wspierają, pomagają sobie. Widać to w szpitalach, domach starców, supermarketach, na klatkach schodowych. To niesamowite! Ludzka solidarność nigdy nie była ważniejsza niż teraz. Jako drużyna chcemy zrobić, co do nas należy i też pomóc - stwierdził obrońca "Źrebaków" Matthias Ginter.

Wiemy, kiedy czołowe europejskie ligi wznowią rozgrywki. Fantastyczne wieści dla kibicówWiemy, kiedy czołowe europejskie ligi wznowią rozgrywki. Fantastyczne wieści dla kibicówCzytaj dalej

Władze ligi czekają na rozwój wypadków

W czwartek Serie A oraz LaLiga podały, że rozgrywki we Włoszech i Hiszpanii zostaną wznowione w maju. Jeśli chodzi o niemiecką ekstraklasę wciąż brak podobnej deklaracji. W obawie przed stratami finansowymi na włodarzy Bundesligi naciskają niektórzy działacze.

- Musimy zakończyć sezon. W przeciwnym razie sytuacja będzie dramatyczna dla zbyt wielu klubów. Zmieni się sytuacja w piłce nożnej. Teraz nawet sobie tego nie można wyobrazić. Jeśli tylko dostaniemy pozwolenie, będziemy chcieli grać - oświadczył niedawno prezes Borussii Dortmund Hans-Joachim Watzke.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystko
  2. "Ratujcie gastronomię, zostaliśmy bez środków do życia". Szef kuchni błaga o pomoc, bez niej mogą nie przetrwać
  3. Gorzkie słowa Simona Ammanna. Myśli o skończeniu kariery. "To wszystko było jak uderzenie w twarz"
  4. Andrzej Gmoch nie żyje. Potwierdzono smutne informacje, tysiące kibiców w żałobie
  5. Reprezentant Polski oskarżany o prowadzenie plantacji marihuany odpiera zarzuty. "To kłamstwa"
  6. Oficjalny komunikat WHO. Organizacja przestrzega przed stosowaniem popularnego środka przeciwbólowego

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News