Bundesliga
Pixabay
Autor Bartosz Goluch - 26 Marca 2020

Piłkarski "pacjent zero" wyleczony. Wiemy, jak przebiegała jego choroba

Bundesliga jako jedna z pierwszych lig w Europie zawiesiła swoje rozgrywki z powodu epidemii koronawirusa. Pierwszym piłkarzem, u którego potwierdzono zakażenie COVID-19 występuje w grającym na drugim poziomie rozgrywkowym Hannoverze. Zawodnik jest już zdrowy.

Koronawirusa u Timo Hubersa zdiagnozowano 11 marca. Po dwóch tygodniach leczenia 23-letni gracz wrócił do zdrowia i podzielił się swoimi doświadczeniami, związanymi z wirusem od kilku tygodni pustoszącym Europę.

Słynny sportowiec oskarżony o molestowanie. Miał wykorzystywać małe dzieciSłynny sportowiec oskarżony o molestowanie. Miał wykorzystywać małe dzieciCzytaj dalej

Bundesliga. Timo Hubers ujawnia przebieg choroby

Timo Huebers był pierwszym piłkarzem w Niemczech (z 2. Bundesligi), u którego zdiagnozowano wirusa. W środę obrońca przeszedł pomyślnie dwa testy na obecność koronawirusa, które dały wynik negatywny. 23-latek zakończył tym samym dwutygodniową domową kwarantannę. Niemieckie media ochrzciły go mianem "pacjenta zero".

Stoper Hannoveru zdradził, jak się czuł podczas walki z chorobą. - Teraz czuję się dobrze, ale przez pierwsze trzy-cztery dni byłem naprawdę wyczerpany i miałem gorączkę. Czułem się, jakbym miał grypę - powiedział w rozmowie z portalem ndr.de. Młody gracz nie kryje radości z faktu, że pokonał koronawirusa. - Wspaniale jest znowu wyjść z mieszkania. Po prostu nie mogę się doczekać rundy joggingu - cieszy się.

Juventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowyJuventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowyCzytaj dalej

Świat piłki czeka na koniec epidemii

Koronawirus sparaliżował rozgrywki wszystkich (poza białoruską) lig europejskich. Nie grają również Liga Mistrzów i Liga Europy. Niektóre ligi liczą, że uda się wznowić rozgrywki już w kwietniu, ale ta prognoza wydaje się zbyt optymistyczna. Z powodu epidemii nie odbędą się również tegoroczne mistrzostwa Europy, które przesunięto na przyszły sezon.

Liczba osób zakażonych koronawirusem na całym świecie zbliża się do 500 tys. przypadków. Z powodu COVID-19 zmarło ponad 21 tys. osób. W Polsce zdiagnozowanych zostało już ponad 1000 przypadków, a w środę liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 14.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Była jeszcze dzieckiem, serce pęka
  2. Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokady
  3. Reprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalej
  4. Reprezentant kraju zaapelował do rodaków w sprawie epidemii. Te rady powinny być ważne dla każdego
  5. Mecz Ligi Mistrzów doprowadził do pandemii? "To nie przypadek"
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News