Nagranie lask linz
Eibner-Pressefoto /EXPA/Eisenbauer via www.imago-images.de/Imago
Autor Łukasz Kowalski - 15 Maja 2020

Byli liderem ligi, teraz mogą zlecieć z niej z hukiem. Wszystko przez kompromitujące nagranie (WIDEO)

Nagranie, które obiegło austriackie media może doprowadzić do trzęsienia ziemi w tamtejszym futbolu. Na wideo widać jak piłkarze lidera austriackiej Bundesligi trenują łamiąc zasady bezpieczeństwa. LASK Linz zarzeka się, że padł ofiarą szpiegostwa. Sprawa jest na policji. Klubowi grozi nawet wykluczenie z Austriackiej Federacji Piłkarskiej.

Nagranie, które trafiło do władz Austriackiej Bundesligi, może doprowadzić do upadku obecnego lidera LASK Linz. W przedstawionym władzom ligi wideo widać jak piłkarze trenują w całej drużynie mimo obostrzeń nałożonych przez rząd austriacki w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta
Wyciekł wielki sekret Adama Małysza. Żona skoczka zdradziła tajemnicę, zdjęcia mówią wszystko (FOTO)Wyciekł wielki sekret Adama Małysza. Żona skoczka zdradziła tajemnicę, zdjęcia mówią wszystko (FOTO)Czytaj dalej

Nagranie może doprowadzić do upadku klubu

W związku z wybuchem pandemii w marcu władze austriackiej Bundesligi podjęły decyzję o zawieszeniu rozgrywek. Dodatkowo nałożono także na kluby szczegółowe wytyczne, które określały zasady bezpieczeństwa, które należało przestrzegać. Niedawno władze ligi ogłosiły, że rozgrywki zostaną wznowione 9 czerwca. Jednak na razie nie zniesiono obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i kluby mogły trenować jedynie w małych grupach.

Tymczasem do władz austriackiej Bundesligi dotarło wideo, na którym widać, że cały zespół LASK Linz ma wspólne zajęcia i nie przestrzega zasad m.in.: utrzymania bezpiecznej odległości od drugiej osoby. Za złamanie regulaminu, klubowi może grozić upomnienie lub grzywna, a także odjęcie punktów spadek do niższej dywizji, a w najgorszym wypadku wykluczenie ze struktur Austriackiej Federacji Piłkarskiej (OEFB).

Kluby potępiły działanie lidera

Gdy tylko informacje o treningu i nagraniu przedostały się do opinii publicznej, LASK Linz wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że padł ofiarą szpiegostwa innych klubów. Klub zaznaczył również, że w nocy z wtorku na środę zamaskowane osoby zainstalowały na stadionie kamery przemysłowe. Sprawa trafiła na policję. - Jesteśmy w szoku, że istnieją osoby trzecie, które wykorzystują przestępczą energię w celu włamania do klubów i szpiegostwa przemysłowego. Sprawcy zostali sfilmowani, trwa śledztwo - powiedział Andreas Protil, dyrektor LASK-u.

Nowa potęga w polskiej piłce? Jeden z najbogatszych Polaków zainteresował się byłą drużyną EkstraklasyNowa potęga w polskiej piłce? Jeden z najbogatszych Polaków zainteresował się byłą drużyną EkstraklasyCzytaj dalej

LASK dodał również, że od tygodni stosuje bardziej rygorystyczne zasady od tych wprowadzonych przez władze. Klub podkreśla, że zawodnicy i sztab trenerski są regularnie badani na obecność koronawirusa.

Do nagrania wideo odniosły się pozostałe kluby, które jednogłośnie potępiły zachowanie władz LASK-u Linz. - Takim zachowaniem wbrew prawu wielkie wysiłki Bundesligi i jej uczestników, mające na celu ochronę zdrowia wszystkich zaangażowanych, zamieniono w absurd. (...) W ten sposób LASK uzyskał oczywistą przewagę nad innymi klubami, co jest nie do zaakceptowania - napisano we wspólnym oświadczeniu.

Mecze w Austrii nie odbywają się od 9 marca. W momencie zawieszenia Rozgrywek LASK prowadził, mając 3 punkty przewagi nad drugim RedBull Salzburg.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szpitale zamarły na 2 minuty. Wszyscy stanęli, poruszająca chwila w Europie, łzy napływają do oczu
  2. Nowe miejsca gdzie można biegać bez maseczki. Świetna wiadomość
  3. Kamil Stoch nigdy nie zdradził jednego szczegółu. Znamy prawdę na temat tego, czy nasz skoczek ma dzieci
  4. Robert Kubica może wrócić do Formuły 1. Polak stanął przed wielką szansą
  5. Oficjalnie. Karuzela transferowa ruszyła. Matysik w Bayerze, pilna informacja obiegła kibiców
  6. Produkt Lidla uznany za jeden z najlepszych na świecie. Już teraz sam możesz go spróbować

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News