Chelsea mecz
JOHN WALTON/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 28 Grudnia 2020

Kolejna wpadka Chelsea w lidze. Frank Lampard może stracić pracę, zabrakło gola

Chelsea od kilku tygodni pogrążona jest w kryzysie. Drużyna, która była wskazywana do tytułu mistrzowskiego, w kolejnym meczu straciła punkty. W grudniu podopieczni Franka Lamparda wygrali zaledwie trzy spotkania. Złej passy nie udało im się przerwać w poniedziałek, The Blues tylko zremisowali z Aston Villą 1:1. Posada trenera zawisła na włosku.

• Chelsea po raz kolejny zgubiła punkty
  • Londyńczycy w poniedziałek zremisowali z Aston Villą 1:1
  • Trwa kryzys The Blues. Posada Franka Lamparda zawisła na włosku

Chelsea od kilku tygodni jest w wyraźnym kryzysie. Zespół Franka Lamparda w grudniu wygrał zaledwie trzy spotkania. W pięciu ostatnich meczach przed spotkaniem z Aston Villą zaliczył trzy porażki, remis i wygraną.

Szczególnie bolesna dla The Blues była świąteczna porażka z Arsenalem Londyn. Kanonierzy przed meczem z Chelsea nie wygrali żadnego z siedmiu wcześniejszych spotkań ligowych. W meczu z ekipą trenera Lamparda przełamali się w efektowny sposób, wygrywając 3:1.

Chelsea straciła kolejne punkty

Po spotkaniu z Arsenalem szkoleniowiec The Blues zapowiadał zmiany w zespole. Na wdrożenie nowych pomysłów nie miał wiele czasu, bo mecz z kanonierami i spotkanie z Aston Villą dzieliła zaledwie niedziela.

- Do roszad dojdzie z powodu tego, jak wyglądał nasz ostatni mecz. Są zawodnicy, którzy wyjdą na murawę, by pokazać energię i osobowość. Coś do czego nasi kibice są przyzwyczajeni - mówił przed meczem z Lwami trener Lampard.

Adam Małysz nie mógł dłużej milczeć. Jest wściekły, zamierza zgłosić oficjalny protest, słowa mówią wszystkoAdam Małysz nie mógł dłużej milczeć. Jest wściekły, zamierza zgłosić oficjalny protest, słowa mówią wszystkoCzytaj dalej

Do zmian w składzie faktycznie doszło, ale gra Chelsea nie uległa większej poprawie. Co prawda The Blues wyszli na spotkanie z Aston Villą niezwykle zdeterminowani, ale na wiele się to zdało. Znów Chelsea nie udało się wygrać.

Piłkarze Franka Lamparda wyszli na prowadzenie w 34. minucie spotkania. Ben Chilwell idealnie dograł w pole karne, a Olivier Giroud nie miał najmniejszych problemów, żeby z bliska skierować piłkę do siatki rywali.

Posada Franka Lamparda zawisła na włosku

Aston Villa na trafienie francuskiego napastnika odpowiedziała dopiero po przerwie. W 50. minucie Matty Cash dośrodkował w pole karne, a akcję z lewej strony zamknął Anwar El-Ghazi, który posłał piłkę do siatki między nogami interweniującego Edouarda Mendy'ego.

Kolejna strata punktów przez Chelsea powoduje, że zaczynają się spekulacje na temat jego przyszłości w klubie. Brytyjskie media informują, że właściciel klubu Roman Abramowicz już czeka na pretekst, aby zwolnić szkoleniowca.

Zdaniem niemieckiego "Bilda' nowym szkoleniowcem The Blues ma zostać Thomas Tuchel, który w kilka dni temu został zwolniony z Paris Saint-Germain. Dziennik podkreśla, że niemiecki szkoleniowiec jest gotowy przyjąć nowe wyzwania i marzy o pracy w Premier League.

Chelsea po 16. kolejkach z dorobkiem 26. punktów zajmuje szóste miejsce w tabeli, tuż za swoim poniedziałkowym rywalem. Liderem Jest Liverpool, który ma na koncie 32 punkty i jedno spotkanie rozegrane od The Blues mniej.