choroba
unsplash.com/Billy Oxford
Autor Mateusz Wysokiński - 12 Stycznia 2020

Reprezentant Holandii gra mimo poważnej choroby. Kibice nie dowierzają. Lekarze każą mu zakończyć karierę

Choroba reprezentanta Holandii pogłębia się. Uczestnik mistrzostw świata 2014 i jeden z największych gwiazdorów kadry Oranje ma poważne problemy zdrowotne, a sami lekarze zalecają mu, aby skończył z zawodowym graniem w piłkę. Mimo dolegliwości piłkarz zamierza kontynuować swoją piłkarską przygodę.

Choroba w świecie piłki nożnej często oznacza koniec kariery. Kontuzje, problemy z sercem, zapalenia mięśni - wszystko to powoduje, że zawód piłkarza może trwać o wiele krócej, niż życzyliby tego sobie sami zawodnicy. Jeden z reprezentantów Holandii usłyszał od lekarzy, że powinien zakończyć karierę sportową ze względu na swój słaby stan zdrowotny. Mimo to gwiazdor gra dalej w piłkę, w czym wprawia kibiców drużyny i kadry w niemałe zdumienie.

Żona Kamila Glika jest jedną z najpiękniejszych Polek. Jej zdjęcia powalają internautów (FOTO)Żona Kamila Glika jest jedną z najpiękniejszych Polek. Jej zdjęcia powalają internautów (FOTO)Czytaj dalej

Choroba wyniszcza zdrowie reprezentanta Holandii. Ten chce grać dalej

Piłkarzem, który nie daje za wygraną chorobie jest Daley Blind. Podstawowy obrońca reprezentacji Holandii i Ajaxu Amsterdam zgłaszał lekarzom klubowym po meczu z Valencią w Lidze Mistrzów, że czuje się bardzo źle i ma wyraźny problem z oddychaniem w trakcie rozgrywki. Okazało się, że za złym stanem byłego zawodnika Manchesteru United stoi ukryta wada serca, która dała o sobie znać pod wpływem wielkich emocji i wysiłku fizycznego. Piłkarzowi trzeba było zrobić szereg badań, a także zamontować w sercu urządzenie służące do monitorowania jego pracy. Od tamtej pory Blind nie zagrał w barwach Ajaxu, a wielu kibiców pogodziło się z tym, że Holender zakończy swoją piłkarską karierę.

Miłośnicy klubu z Amsterdamu zostali jednak zaskoczeni przez samego Blinda, który powiedział wprost, że mimo wady serca chce dalej grać w piłkę.

- Będę mógł dalej grać w piłkę. Nie wiem tylko, kiedy będzie to możliwe. Muszę poczekać jakiś czas, może tydzień, może dwa miesiące. Póki co pozostaje mi czekać i na razie nie obciążać się fizycznie - powiedział Daley Blind

"Moje życie jest bezpieczne"

Mimo że Blind dostał sugestię od lekarzy, aby zawiesić buty na kołku, to zamierza kontynuować karierę i przekonuje kibiców swojej drużyny, że jego problemy zdrowotne nie są aż tak poważne, aby mówić o rzeczywistym ryzyku utraty zdrowia.

- Myślę, że ta sytuacja wystraszyła wszystkich. Może nawet bardziej moje otoczenie niż mnie samego. Wiadomo, że serce jest motorem napędowym dla całego ciała. Moje życie jest jednak bezpieczne - mówi reprezentant Holandii

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil Stoch zabrał głos po wczorajszym sukcesie. Komentarz naszego mistrza zdobył gigantyczną popularność
  2. Niesamowity gest Roberta Lewandowskiego. Napastnik wspiera WOŚP w niezwykły sposób
  3. Śmierć wybitnego sportowca. TVP przekazuje smutne informacje
  4. Piłkarz Legii opuszcza Warszawę. Skorzystał z oferty legendarnego klubu
  5. Jagiellonia Białystok sprzeda piłkarza za rekordową kwotę? Zainteresowanie legendarnego klubu
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News