Dani Alves znalazł klub
Autor Piotr Bernaciak - 2 Sierpnia 2019

Dani Alves wybrał klub. Tej drużyny nie spodziewał się absolutnie nikt

Dani Alves ostatnio zwracał się do internautów z ważną informacją. Utytułowany Brazylijczyk długo nie potrafił znaleźć sobie nowego zespołu, co dziwiło wiele osób. Sytuacja uległa jednak zmianie.

Dani Alves już jakiś czas temu zapowiedział, że nie przedłuży kontraktu z Paris Saint-Germain. Reprezentant Brazylii nie ukrywał, że chciałby odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej, a PSG nie dawało mu takiej możliwości. W związku z tym postanowił, że na zakończenie swojej kariery poszuka sobie nowej drużyny, którą mógłby reprezentować prawdopodobnie aż do zawieszenia butów na kołku.

Ostatecznie dowiedzieliśmy się, że nowy klub Daniego Alvesa nie występuje w rozgrywkach europejskich. W związku z tym rozczarowani będą między innymi sympatycy futbolu, którzy lubili oglądać spotkania z uwagi na firmowe zagrania Brazylijczyka, takie jak rajdy przy linii bocznej i efektowne dryblingi. Już teraz wiemy, że będzie nam znacznie trudniej regularnie śledzić jego dalszą karierę.

Oceniamy Legię za mecz z KuPS: dno i trzy metry mułu!Oceniamy Legię za mecz z KuPS: dno i trzy metry mułu!Czytaj dalej

Dani Alves zmienił klub

Już teraz wiemy, że Dani Alves będzie grać w tym sezonie w brazylijskim Sao Paulo. Pojawiały się informacje, że kontrakt z nim podpisać chce Tottenham, Manchester City, a nawet Barcelona, lecz zawodnik przyznał, że powrót do ojczyzny będzie lepszym rozwiązaniem dla jego dalszej kariery.

Jak się okazuje, Alves ma występować w Sao Paulo z numerem 10. Być może oznacza to zmianę pozycji piłkarza, który całą karierę spędził na prawej obronie, jednak był kojarzony z podłączaniem się do akcji ofensywnych. Kontrakt został podpisany na najbliższe trzy lata. Gdy dobiegnie on końca, piłkarz przekroczy już 40. rok życia. Wówczas może mu być trudno utrzymać się na wysokim poziomie.

Brazylijczyk został niedawno najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii futbolu, sięgając po aż 41 trofeów. Zdobywał je w barwach Sao Paulo, Sevilli i Barcelony, a także Paris Saint-Germain, w którym grał jeszcze niedawno.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News