Dawid Kubacki
instagram.com/dawidkubacki
Autor Mateusz Wysokiński - 9 Lutego 2020

Ujawniono listę najlepiej zarabiających skoczków. Polak w samej czołówce

Dawid Kubacki w tym sezonie czaruje wielką formą. Skoczek narciarski pokazuje się ze świetnej formy, dzięki czemu może liczyć na niemałe zarobki. Na jaw wyszła lista najlepiej zarabiających skoczków narciarskich, a polski sportowiec wiedzie w niej prym. Na takie zarobki nie mogą liczyć wszyscy reprezentanci Polski.

Dawid Kubacki jest w trakcie najlepszego sezonu swojego życia. Skoczek narciarski może liczyć na uwielbienie kibiców, którzy zakochali się skoczkiem w trakcie turnieju Czterech Skoczni i obserwowali, jak Polak staje na podium w trakcie kolejnych zawodów Pucharu Świata. Okazuje się, że wysiłki Polaka w tym sezonie są sowicie wynagradzane przez Międzynarodową Federację Narciarską, która wypłaciła już sportowcowi wielkie pieniędze. Co ważne, Kubacki w tym sezonie może dostać jeszcze więcej.

Kuriozalne słowa prezesa Legii Warszawa. Kuriozalne słowa prezesa Legii Warszawa. "Moja kadencja to najlepszy czas w historii klubu"Czytaj dalej

Dawid Kubacki dostaje prawdziwą fortunę. Niesamowite zarobki Polaka

Według informacji, płynących z Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, Dawid Kubacki w tym sezonie zarobił na swoich skokach prawie pół miliona złotych. Tak duże zarobki stawiają Polaka na podium wśród najlepiej zarabiających skoczków zarejestrowanych do konkursów Pucharu Świata. Polak w tej kwalifikacji przegrywa wyłącznie z Karlem Geigerem, który za swoje skoki zainkasował kwotę 123 tysięcy franków szwajcarskich i Stefana Krafta, który prowadzi stawce z dorobkiem 560 tysięcy złotych.

W pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających skoczków znalazł się także Kamil Stoch. Mistrz olimpijski z Soczi zgromadził w tym sezonie 315 tys. złotych i po wczorajszym konkursie może dopisać sobie kolejne 22 tysiące z racji zajęcia miejsca na podium. Kolejnym, dobrze zarabiającym członkiem reprezentacji Polski jest Piotr Żyła. Były mąż Justyny ma zmienne szczęście w tym sezonie, ale nie przeszkodziło mu to, aby zarobić 205 tysiące złotych.

Skoczkowie mają jeszcze szanse na wielkie pieniądze

Z racji tego, że tegoroczny sezon jeszcze trwa, Polscy skoczkowie będą mogli liczyć na powiększenie dorobku swojego konta. Szczególnie zachęcające mogą wydać się dla nich zawody w ramach konkursu Raw Air. Suma nagród, jaką można zyskać w trakcie tych zawodów, wynosi 500 tysięcy euro.

Jak widać, skoczkowie mogą liczyć na wielkie kwoty, a osiągane rezultaty stanowczo pomagają w powiększeniu stanu swojego portfela.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Puchar Świata w Willingen odwołany. Organizatorzy chcą wynagrodzić kompromitację
  2. Rekord świata pobity. Polscy kibice oszaleli z radości (Wideo)
  3. Nowy rekord Polski. Fantastyczny występ naszych reprezentantów (Wideo)
  4. Tak wyglądały narodziny legendy. Mariusz Pudzianowski publikuje wzruszające nagranie (WIDEO)
  5. Krzysztof Piątek tłumaczy się z kompromitującego występu. "Nie mam hopla na punkcie bramek"
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News