Dawid Kubacki
Instagram
Autor - 17 Marca 2020

Dawid Kubacki odizolowany od świata. Skoczek opowiedział, jak radzi sobie w tej sytuacji

Dawid Kubacki był w tym sezonie liderem kadry skoczków. Zawodnik z Nowego Targu zajął w skróconym przez koronawirusa sezonie najwyższe, czwarte miejsce spośród naszych kadrowiczów. Obecnie skoczek nie wychodzi z domu, w obawie przed koronawirusem. W rozmowie z Weszło.fm opowiedział, jak przebiega ten proces.

Kubacki, podobnie jak pozostali skoczkowie, po powrocie z Norwegii nie opuszcza miejsca zamieszkania. Eskapada z Trondheim nastręczyła naszym kadrowiczom wielu problemów, ponieważ przez odwołany konkurs byli zmuszeni długo czekać na przelot do Polski. Pomocną dłoń do kadry wyciągnął prezydent, który wysłał po kadrowiczów własny samolot. Mimo to, podobnie jak inni podróżni, skoczkowie wolą pozostać w izolacji.

Koszmarne informacje. Legendarny 65-letni trener chory na koronawirusa, coś okropnegoKoszmarne informacje. Legendarny 65-letni trener chory na koronawirusa, coś okropnegoCzytaj dalej

Dawid Kubacki ma teraz sporo czasu dla siebie

Początkowo mówiło się, że skoczkowie oraz ich sztab szkoleniowy zostaną poddani kwarantannie. Tak się jednak nie stało. - Nie mamy zakazu opuszczania mieszkania ani żadnego nadzoru. Mimo wszystko nie opuszczam domu, jak nie muszę. Nikt nie przychodził się nawet przywitać, zawsze było przynajmniej pięć metrów odległości - tłumaczył na antenie Weszło.fm.

Kubacki zdradził również, w jakich okolicznościach dowiedział się o przedwczesnym zakończeniu sezonu, które dla niego oznaczło koniec marzeń o podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, natomiast dla Kamila Stocha zwycięstwo w cyklu Raw Air. - Była to dziwna sytuacja. O 14:00 powinniśmy dostać informację, co dalej, a wszystko się przeciągało. O 14:30 mieliśmy wyjechać na skocznię, czekaliśmy w holu hotelowym z torbami i całym sprzętem. Część zawodników spakowała się już do autobusu. (...) Nie było konkretnej informacji. W pewnym momencie dziennikarze przyszli gratulować Kamilowi [Stochowi, który wygrał Raw Air - red.], a my nie wiedzieliśmy, o co chodzi. Trenerzy kazali nam wrócić do pokoju, wszystko przez długi czas opierało się na informacjach zasłyszanych od kogoś - opowiadał.

Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobąEpidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobąCzytaj dalej

Polacy mają za sobą przyzwoity sezon

Zakończony przedwcześnie cykl Pucharu Świata przyniósł polskim kibicom sporo radości. Najjaśniejszym punktem sezonu była oczywiście wygrana Dawida Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni. Cieszyliśmy się również po zwycięstwach Stocha, m.in. w konkursie w Zakopanem. Nieźle spisywał się także Piotr Żyła, który zdołał nawet wygrać konkurs w lotach w Tauplitz. Rozczarowali natomiast pozostali skoczkowie.

Ostatecznie Kubacki zajął 4., Stoch 5., a Żyła 11. miejsce w "generalce" Pucharu Świata. Oby w kolejnym sezonie było jeszcze lepiej i, co najważniejsze, oby zmagania nie zostały przerwane przedwcześnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska wzięła potajemnie ślub? Na zdjęciu zauważono jeden szczegół
  2. Odwołane pociągi, opóźnienia i skrócone trasy. Awaria na trasie Warszawa - Otwock
  3. "Następca Lewandowskiego" nie dla Bayernu. Znalazł się o wiele poważniejszy nabywca
  4. Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja
  5. FC Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Wielkie kontrowersje w LaLiga, Real protestuje
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News