Dawid Kubacki Zakopane
CHRISTOF STACHE/AFP/East News
Autor Piotr Bernaciak - 24 Stycznia 2020

Dwaj Polacy na podium w Zakopanem. Perfekcyjny skok Dawida Kubackiego, fenomenalny Kamil Stoch

Dawid Kubacki i Kamil Stoch pokazali się ze świetnej strony przed konkursem Pucharu Świata w Zakopanem. Obaj Polacy znaleźli się na podium w treningu, co daje kibicom ogromne powody do radości.

Dawid Kubacki miał dziś okazję udowodnić wszystkim swoim rywalom, że zamierza sięgnąć po kolejne zwycięstwo podczas konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Pierwsze zawody w polskim mieście, jeszcze w zeszłym roku, nie poszły po myśli polskich zawodników jeśli chodzi o indywidualne popisy, dlatego wielu kibiców miało nadzieję, że w drugim konkursie będzie znacznie lepiej.

Ostatecznie dwie pierwsze serie treningowe pokazały nam, że fani mają prawo oczekiwać świetnych rezultatów. Wszystko przez to, że Dawid Kubacki pokazał się ze świetnej strony, jednak ostatecznie nie tylko on był wielkim wygranym serii treningowych przed kwalifikacjami do Pucharu Świata w Zakopanem. Dwaj Polacy osiągnęli gigantyczny sukces na polskiej skoczni.

Adam Małysz skomentował ostatnie zachowanie Dawida Kubackiego. Wymowne słowa mistrzaAdam Małysz skomentował ostatnie zachowanie Dawida Kubackiego. Wymowne słowa mistrzaCzytaj dalej

Dawid Kubacki nie dał rywalom szans, równie dobrze zaprezentował się Kamil Stoch

Pierwsza seria treningowa ułożyła się po myśli Kamila Stocha, który zajął pierwsze miejsce z wynikiem 129,5 metra pomimo dość niesprzyjających warunków. Wydawało się, że w drugiej serii polski mistrz olimpijski potwierdzi swoją klasę i tak też właśnie się stało, jednak tym razem musiał uznać wyższość jednego z konkurentów. Tym rywalem był właśnie Dawid Kubacki.

Zwycięzca ostatniego Turnieju Czterech Skoczni oddał skok na odległość 137,5 metra, dokładnie o 2,5 metra dalej niż Kamil Stoch. Dzięki temu w ostatniej serii treningowej dwaj Polacy zajęli dwa pierwsze miejsca, lecz to Kubacki mógł być bardziej zadowolony ze swojego progresu. Mimo wszystko możemy być pewni, że Kamil Stoch także nie ma powodów do narzekania.

Dawid Kubacki i Kamil Stoch oczarowali kibiców

Obaj Polacy oddali doskonałe skoki i możemy być niemal pewni, że powtórzą je w trwających kwalifikacjach do konkursu w Zakopanem. Już niebawem dowiemy się, jakie miejsca zajęli reprezentanci Polski biorący udział w konkursie.

fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Dawid Kubacki nie popada w samozachwyt. "Ciągle mam nad czym pracować"
 2. Z ostatniej chwili: uwielbiany sportowiec zmarł po wypadku. Przegrał najważniejszą walkę
 3. Jarosław Niezgoda nie podpisał kontraktu z Portland Timbers. Znamy prawdziwą przyczynę
 4. Zbigniew Boniek porównał Ekstraklasę do Premier League. "Tam też kopią się po głowach"
 5. Krzysztof Piątek podjął decyzję. Już wiadomo, w jakim klubie będzie występował
 6. Smutne doniesienia o zdrowiu uwielbianego skoczka narciarskiego. Walczy z groźną chorobą, nie chce zmarnować ani chwili
 7. Albert Wójcik - przedsiębiorca i twórca inicjatywy STOP Sadystom
 8. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
 9. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
 10. Iberion - grupa mediowa przyszłości
 11. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
 12. Antyfake - fact-checking doceniony przez użytkowników

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News