Denis Urubko
Facebook
Autor Bartosz Goluch - 23 Marca 2020

Legenda himalaizmu ostro o Denisie Urubko. "Napluł Polakom na talerz"

Denis Urubko znany jest w Polsce zarówno z osiągnięć w himalaizmie, jak i z ciętego języka. Simone Moro, słynny włoski wspinacz, w ostrych słowach skrytykował Rosjanina z polskim paszportem za jego niedawne wypowiedzi.

Moro nawiązał do słów, które wypowiedział Urubko na temat polskiej wyprawy na Broad Peak. Polacy 9 marca jako pierwsi w historii w sezonie zimowym zdobyli ten szczyt. Rosjanin wielokrotnie kwestionował to osiągnięcie, bowiem jego zdaniem zima w górach kończy się w lutym.

Ogromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarzaOgromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarzaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. PILNE: Nie żyje b. legendarny prezes Realu Madryt. Zabił go koronawirus
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Denis Urubko w ogniu krytyki

"Denis ma prawo mieć opinię na temat zimy, ale czym innym jest własne zdanie, a czym innym zasady. On przede wszystkim powinien być wam wdzięczny i się zamknąć. Urubko nigdy nie powiedział niczego przeciwko mnie ani przeciwko zimowym zasadom, gdy wspinaliśmy się razem przez 13 lat, bo wiedział, że bym go za to powiesił. Denis, udzielając tego wywiadu, napluł na talerz, który podsunęliście mu pod nos" - powiedział na łamach "Przeglądu Sportowego" Simone Moro.

Zdaniem Włocha rosyjski himalaista nie docenia pomocy, którą otrzymał od Polaków. "Wy macie pełne prawo być wściekli. Daliście mu obywatelstwo, opłaciliście, i to dwukrotnie, udział w zimowej wyprawie na K2. Ofiarowaliście mu wsparcie, sprawiliście, że jest sławny nie tylko w waszym kraju. A on teraz mówi: 'Polacy są słabi'. (...) Jeżeli Denis uważa, że on jest silny, a cała reszta to dupki, niech zostanie sam, płaci za swoje życie, wyprawy oraz sprzęt" - oświadczył.

Nie żyje legenda hiszpańskiego futbolu. Odpowiadał za sukces wielu klubówNie żyje legenda hiszpańskiego futbolu. Odpowiadał za sukces wielu klubówCzytaj dalej

Moro ostro o niesubordynacji Urubko

Włoski himalaista został zapytany o samowolny atak na szczyt podczas zimowej wyprawy na K2. "Uważam, że jeśli jedziesz na wyprawę w większym zespole, możesz działać tylko w drużynie, a nie solo, chyba że nadchodzi moment, w którym ktoś ci mówi: "Denis, nie jesteśmy w stanie iść wyżej. Rusz sam, jak chcesz". To jedyna sytuacja, kiedy możesz iść sam. Ale jeżeli jest lider, panują określone zasady, dyscyplina, nie można robić anarchii" - oświadczył.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda
  2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  3. Wielka radość w rodzinie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w euforii, ogromne szczęście
  4. Joanna Jędrzejczyk pokazała twarz po walce z Zhang. Musiało boleć (FOTO)
  5. Dramatyczny apel legendy światowej piłki nożnej. "Polacy, brońcie się"
  6. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News