Janusz Gołąb
pl.wikipedia.org/wiki/Ralf Lotys/creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.pl
Autor Aleksy Kiełbasa - 31 Lipca 2020

Polaków nazywał „kłamcami i leniami”. Janusz Gołąb ostro o Denisie Urubce: „to typowy ciul”

Denis Urubko, to himalaista, który budzi spore kontrowersje. Wczoraj jeden z uczestników zimowej wyprawy na K2, Janusz Gołąb na łamach portalu Onet Sport powiedział „Ten człowiek jest kłamcą, który w dodatku bardzo wiele robi dla marketingu.”. Jak sam przyznał, „raczej już bym się z nim nigdy nie wspinał”.

Janusz Gołąb był kierownikiem sportowym ostatniej zimowej wyprawy na K2 w wykonaniu Polaków w 2018 roku. Jednak o wszystkim, co tam się działo, chciałby jak najszybciej zapomnieć. Jak sam przyznaje w obszernym wywiadzie dla Onetu Sport, to była jego najgorsza wyprawa w życiu. „Powiem tak – na Śląsku na takich ludzi jak Urubko mówi się „ciul”. Tak, Denis to typowy ciul” - powiedział m.in. o Urubce polski himalista.

Justyna Żyła została zapytana o to, czy planuje mieć jeszcze dzieci. Piotr będzie zszokowany, gdy usłyszy jej słowa (WIDEO)Justyna Żyła została zapytana o to, czy planuje mieć jeszcze dzieci. Piotr będzie zszokowany, gdy usłyszy jej słowa (WIDEO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski
  2. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  3. Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza

Janusz Gołąb chciał wracać przez Denisa Urubkę

Polski himalaista opowiada, że w pewnym momencie odechciało mu się już w ogóle wspinać. Chciał wracać do Polski. W dużej mierze było to spowodowane zachowaniem Denisa Urubki.

- Tego człowieka można lubić albo nie. (…) Ja byłem pod K2 świadkiem takich rzeczy, że z powodu zachowań Denisa o mało nie doszło do mordobicia. On potrafił powiedzieć człowiekowi w oczy coś, co nie miało pokrycia z faktami. I można tu podać wiele przykładów – mówi Janusz Gołąb. Gdy Urubko nas opuścił i zszedł z bazy, niedługo później opublikował w serwisie Russianclimb informacje, że schodził ze ślepymi tragarzami i spotkał, jakichś Polaków, których musiał ratować. Twierdził też, że nie chcieliśmy mu użyczyć helikoptera. To były kłamstwa. Krzysiek Wielicki (kierownik tamtej wyprawy – red.) wkurzył się i poprosił Denisa o wyjaśnienia. Urubko stwierdził: „To nie ja. To ludzie z tego portalu tak napisali”. Tak się składa, że naczelną tego serwisu jest koleżanka Denisa, którą mam w znajomych na Facebooku. Napisałem do niej. Mogę panu pokazać, co mi odpisała. Stwierdziła: „Denis jest trudnym człowiekiem. Bardzo przepraszam, już kasuję ten tekst. Przeproś też Krzyśka”. - opowiada polski himalaista w Onecie.

Włoskie media podały sensacyjną wiadomość. Leo Messi odejdzie z FC Barcelony, wiemy gdzie może zagraćWłoskie media podały sensacyjną wiadomość. Leo Messi odejdzie z FC Barcelony, wiemy gdzie może zagraćCzytaj dalej

„Kłamca, który robi bardzo wiele dla marketingu”

Janusz Gołąb w bardzo mocnych słowach opisuje Denisa Urubkę, gdy dostaje pytanie o jego skojarzenia, jakie mu przychodzą do głowy na myśl himalaiście rosyjskiego pochodzenia.

- Kłamca. Ten człowiek jest kłamcą, który w dodatku bardzo wiele robi dla marketingu. Gdy dziś wracam do tamtych zdarzeń, dochodzę do wniosku, że chęć sławy i reklamowania siebie za wszelką cenę wielokrotnie kierowały Denisem. Pamięta pan, jak ruszył sam do góry i media zaczęły pisać, że zdecydował się na atak szczytowy? W bazie wszyscy śmialiśmy się i pukaliśmy w czoło, bo wiedzieliśmy, że nie ma szans wejść na wierzchołek. To było niemożliwe, bo wiatr wiał tam wtedy z prędkością 150 km/h - mówi Gołąb. Ale wszędzie na świecie poszło, że bohater-Denis podjął heroiczną próbę. Moim zdaniem on tego typu rzeczy robi świadomie, bo wie, że dzięki naginaniu rzeczywistości może później zażyczyć sobie za wywiad cztery tysiące złotych czy nawet euro. W tym całym jego pogardliwym pisaniu o Polaczkach też na pewno jest kontekst marketingu. Mnie się takie podejście bardzo nie podoba i raczej już bym się z nim nigdy nie wspinał – dodaje.

„Polacy to kłamcy i lenie”

Jakub Radomski, dziennikarz Onetu Sport przypomniał słowa Denisa Urubki po nieudanej wyprawie na Brad Peak, w którym to himalaista powiedział, że duża część polskich himalaistów to "kłamcy i lenie”. Do tych słów odniósł się Janusz Gołąb.

- Wydaje mi się, że kierował je między innymi do mnie, bo ja nie bałem się mu powiedzieć, że kłamie. Tyle że ja mogę dziś to wszystko udowodnić. Życie Denisa to ciągłe kłamstewka, które się świetnie sprzedają. Ja jestem inny. Wywodzę się z nurtu, w którym człowiek wspina się z partnerami, kolegami. Atmosfera jest właściwa. Wiem, że Wielicki też do mnie ma zarzut, że nie potrafię działać w zespole. Wcześniej wyjeżdżałem w góry w małych składach. Dwie osoby, czasami cztery. To była jedna z pierwszych tak dużych wypraw. Nie pasowałem do takiej ekspedycji? Może tak jest, godzę się z tym, ale tylko w pewnym stopniu. Wolałbym jednak, by mi to ktoś powiedział w oczy. Nie chcę czytać tego typu sugestii w gazetach - powiedział Polak.

Źródło: Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw
  3. Raport z bycia dzieckiem. Microsoft Family Safety to idealne narzędzie do szpiegowania swoich pociech
  4. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  5. Kamil Glik oficjalnie zmienia klub. Dyrektor się wygadał, znamy nową drużynę reprezentanta Polski
  6. Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzy
  7. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News