Diego Maradona
youtube.com/tottenham
Autor Mateusz Wysokiński - 3 Października 2020

Diego Maradona. Najwybitniejszy piłkarz w historii? Argentyńczyk to prawdziwa legenda

Diego Maradona to bez wątpienia jeden z najlepszych piłkarzy w historii świata. Zawodnik, który zdobył mistrzostwo świata w 1986 roku, a także zaliczył piękną przygodę z włoskich Napoli, po dziś jest uwielbiany przez milionów fanów na świecie. Niektórzy uważają, że swoim talentem i osiągnięciami wyprzedził wszystkich - nawet Pelego, a Leo Messi i Cristiano Ronaldo są od niego gorsi.

Diego Maradona jest piłkarzem, którego nie trzeba przedstawiać nikomu. Argentyńczyk przeszedł do legendy futbolu, dzięki swoim niesamowitym występom w barwach Napoli i reprezentacji Argentyny, z którymi to odnosił wielkie sukcesy. Zawodnik, na którego cześć powstała nawet religia, po dziś uważany jest za zawodnika, którego umiejętności były najwybitniejsze z w całej historii. Niektórzy twierdzą, że swoim talentem powalał on nawet Pelego.

Diego Maradona. Geniusz, skandalista i najwybitniejszy piłkarz w historii piłki nożnej?

O ile wszyscy fani na świecie pamiętają wielkie zasługi Pelego, o tyle nie przechodzą obok nazwiska Maradony obojętnie. Argentyńczyk był niewątpliwym królem piłki nożnej w latach 80., co udowadniał zarówno w barwach włoskiego Napoli, jak też reprezentacji Argentyny, z którą w latach 1986 - 1990 dwókrotnie stawał na podium mistrzostw świata - w trakcie meksykańskiego mundialu zwycięzca, a w trakcie włoskiego jako wicemistrz świata.

Kariera piłkarska Maradony jest przyćmiewana przez liczne skandale z udziałem Argentyńczyka. Sam szczycił się w przeszłości swoimi znajomościami z włoską mafią, uzależnieniem od narkotyków, czy przyznawaniem się do uwielbienia dla komunistycznego reżimu Fidela Castro. Sam zawodnik swoją karierę zakończył dopiero w 1997 roku, w barwach Boca Juniors, którego to wyruszył na podbój Europy W trakcie swojej kariery rozegrał 492 mecze w klubach i strzelił 259 bramek. W reprezentacji Argentyny wystąpił w 91 spotkaniach, w których zdobył 34 bramki.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News