Diego Maradona
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 4 Listopada 2020

Diego Maradona przeszedł pilną operację w środku nocy. Wiemy już, co mu się stało

Diego Maradona w ostatnich dniach zmartwił kibiców piłkarskich na całym świecie. Mistrz świata trafił do szpitala. Początkowo lekarze mówili tylko o odwodnieniu i anemii, ale w środku nocy okazała się niezbędna operacja. Wiadomo, jak czuje się "Boski Diego" po zabiegu. Pod szpitalem, w którym przebywa, zebrał się tłum kibiców, który przyszedł wesprzeć swojego idola.

Diego Maradona, który jest uważany za jednego z najlepszych zawodników w historii piłki nożnej, w ostatnich dniach trafił do szpitala. Wszystko zaledwie kilkadziesiąt godzi po swoich 60. urodzinach. Początkowo nie wyglądało to groźnie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje Ireneusz Lazurowicz, kochały go tysiące Polaków, smutne informacje
  2. Będą dzwonić od 9:00 do 20:30. Telefon trzeba odebrać, wiemy o co chodzi, bardzo ważne
  3. Michał Żewłakow potwierdził swój powrót. Tym razem II liga, będzie tam ze starym znajomym
Wielkie emocje w Salzburgu. Było krok od sensacji, Robert Lewandowski jednym z bohaterówWielkie emocje w Salzburgu. Było krok od sensacji, Robert Lewandowski jednym z bohaterówCzytaj dalej

Diego Maradona przeszedł w nocy pilną operację

Media z Argentyny informowały, że Diego Maradona musiał trafić pod opiekę lekarzy z powodu anemii i odwodnienia. W szpitalu w La Plata, gdzie trenuje miejscowy Gimnasia y Esgrima, zrobiono mu niezbędne badania.

We wtorek okazało się, że stan zdrowia mistrza świata z 1986 roku jest gorszy, niż początkowo przypuszczano. We wtorek lekarze przeprowadzili tomograf głowy i okazało się, że Maradona ma krwiaka niebezpiecznie blisko mózgu.

Legendarny zawodnik został od razu przewieziony ze szpitala w La Plata do stolicy kraju Buenos Aires. Od razu pojawiły się plotki, że Argentyńczyk doznał wewnętrznego krwawienia. Później głos w tej sprawie zabrał menadżer zawodnika Stefano Ceci, który zdradził, że Diego Maradona najprawdopodobniej uderzył się w głowę, ale nie zdawał sobie z tego sprawy, ponieważ był na lekach na bezsenność.

W stolicy Argentyny lekarze szybko podjęli decyzję o natychmiastowym działaniu. Jeszcze wieczorem piłkarski mistrz świata trafił na stół operacyjny. Lekarze w nocy przez 1,5 godziny operowali Maradonę.

Lekarze ze szpitala w Buenos Aires poinformowali w nocy, że zabieg zakończył się sukcesem. Jak informują lekarze, jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to Diego Maradona już w ciągu 48 godzin będzie mógł wrócić do domu. Na razie pozostaje pod obserwacją lekarzy.

Córka Adama Małysza wyjawiła swoje wielkie hobby. To wcale nie skoki, niektórych przerazi (FOTO)Córka Adama Małysza wyjawiła swoje wielkie hobby. To wcale nie skoki, niektórych przerazi (FOTO)Czytaj dalej

Maradona już po operacji

- Wszystko poszło zgodnie z planem. Diego Maradona czuje się dobrze i odpoczywa w swoim pokoju - przekazał jego rzecznik Sebastian Sanchi. - Udało nam się skutecznie usunąć krwiak. Diego dobrze poradził sobie z operacją - powiedział Leopoldo Luque, z placówki, w której przebywa Maradona.

Jeszcze przed operacją lekarze próbowali uspokoić zmartwionych kibiców. Luque informował, że zabieg ma charakter "rutynowy", a sam Diego jest "czuje się dobrze i jest przytomny". Dla uspokojenia lekarze przekazali informacje na temat tego, na czym dokładnie wyglądał zabieg.

- Operacja składa się z małego nacięcia w celu odprowadzenia krwi. W ciągu 24 lub 48 godzin pacjent może opuścić szpital - przekazał neurochirurg Raul Matera na antenie kanału TyC Sports. Teraz Maradona pozostaje pod obserwacją lekarzy.

Pod szpitalem, w którym przebywa Diego Maradona, zebrali się zmartwieni kibice. Wszyscy z zatroskaniem przyjmują kolejne informacje o stanie zdrowia mistrza świata. Jak zaznaczają, nie odejdą spod placówki, dopóki jest w niej legendarny piłkarz.

- Przyjechałem z żoną, aby wspierać najlepszego gracza wszechczasów - powiedział kibic Oscar Medina cytowany przez AFP. - Czuję się bardzo smutny i bezsilny, ale zostaniemy u jego boku do ostatniego dnia - dodał Matias Di Sciosio, inny z fanów zebranych pod szpitalem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mówiła, że dziecko zraniło się w wypadku, ale nie wiedziała, że jest nagrywana. Przerażające zachowanie opiekunki
  2. Niesamowite zjawisko na komecie. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje Ireneusz Lazurowicz, kochały go tysiące Polaków, smutne informacje
  4. Warta Poznań bezlitosna dla Legii Warszawa. Wszystko przez wczorajszy mecz, "umowa została złamana"
  5. Michał Żewłakow potwierdził swój powrót. Tym razem II liga, będzie tam ze starym znajomym
  6. Pijany 18-latek bez prawa jazdy zabił w wypadku dwie osoby
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News