Diego Maradona najlepszy na świecie
RONALDO SCHEMIDT/AFP/East News
Autor Piotr Bernaciak - 29 Listopada 2020

Czy Diego Maradona był najlepszym piłkarzem w historii?

Kilka dni temu odszedł Diego Maradona, absolutnie legendarna postać w świecie sportu. Od lat trwał jednak spór o to, czy był najlepszym piłkarzem w historii. Fani nie mogą dojść do porozumienia w tej sprawie, a wnioski nie są jednoznaczne.

Diego Maradona z pewnością był jedną z legend nie tylko futbolu, ale również całego sportu. Argentyńczyk w pewnym momencie stał się wręcz ikoną, najbardziej znanym reprezentantem swojego kraju na świecie, był idolem dla milionów.

Pomijając oczywiście sprawy pozaboiskowe, dla wielu Diego Maradona był po prostu niedoścignionym wzorem. Dziś trudno jest go jednak porównywać nie tylko do tego, co robił Pele, ale również do osiągnięć Leo Messiego i Cristiano Ronaldo.

Co ciekawe, Diego Maradona wcale nie był tak bramkostrzelny, jak każdemu się wydaje. Ma on zbliżoną liczbę bramek na mecz w barwach Napoli, jak choćby Arkadiusz Milik, jednak Polak nie jest stawiany na równi z Argentyńczykiem.

Wszystko przez piłkarski kunszt tego drugiego, przez który był tak wielbiony. W przypadku Boskiego Diego nie chodziło o gole, lecz o piękno gry, o radość, jaką dawał kibicom poprzez piękną grę ich drużyny. Stał za nią właśnie Diego Armando Maradona.

Z pewnością nigdy nie uda się ustalić, kto jest jednoznacznie najlepszym piłkarzem w historii. Wielu zapisało się w niej jako postaci niezapomniane, a jedną z nich był właśnie Diego Maradona - człowiek, który w swojej ojczyźnie został bogiem już za życia.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News