Doping Polak
.
Autor Piotr Bernaciak - 7 Listopada 2019

To już oficjalne. Polak został szefem Światowej Agencji Antydopingowej, wielki sukces

Doping wciąż funkcjonuje w świecie sportu, choć zdecydowana większość osób chce go zwalczyć. Dowiadujemy się, że odpowiadać za to będzie m.in. Polak. Mężczyzna został szefem Światowej Agencji Antydopingowej.

Doping wciąż funkcjonuje w świecie sportu. Tysiące zawodników biorących udział w różnych zawodach we wszystkich dyscyplinach wciąż zażywa zakazane substancje, nawet pomimo głośnych sygnałów o wysokich karach za takie czyny. Z tego powodu funkcjonuje znana organizacja, która ma zapobiec tego typu zachowaniom w sporcie w dzisiejszych czasach.

Dowiadujemy się, że bardzo ważną funkcję ma w niej pełnić Polak. Okazuje się, że obejmie on właściwie najważniejsze stanowisko, jakim jest posada szefa Światowej Agencji Antydopingowej. To pierwszy raz, gdy człowiek z naszego kraju spotkał się z takim docenieniem za swoją walkę na rzecz walki z nierównymi możliwościami wśród sportowców startujących w zawodach na całym świecie.

UEFA pokazała piłkę na Euro 2020. Zobaczymy ją podczas meczów reprezentacji PolskiUEFA pokazała piłkę na Euro 2020. Zobaczymy ją podczas meczów reprezentacji PolskiCzytaj dalej

Doping wciąż funkcjonuje w sporcie

Dziś w Katowicach odbył się kongres Światowej Agencji Antydopingowej. W jego trakcie Witold Bańka oficjalnie został ogłoszony nowym szefem agencji. Będzie zajmował to stanowisko przez najbliższe lata. To wielkie wyróżnienie dla człowieka, który był znany z działalności w polskiej polityce. W rządzie pełnił on funkcję ministra sportu i nie można powiedzieć, że nie zna się na podejmowanych zagadnieniach.

Witold Bańka wielokrotnie był chwalony przez znane osoby ze środowiska sportowego za swoje działania na rzecz walki z dopingiem. W dobrych słowach wypowiadał się o nim między innymi prezes PZPN Zbigniew Boniek, ale również inni przedstawiciele polskiego sportu. Nie można powiedzieć, że były minister nie ma odpowiednich rekomendacji do walki z niedozwolonymi substancjami.

Doping może być skutecznie zwalczany

- Jest to dla mnie wręcz symboliczne, że decyzja ta została podjęta tutaj, w Katowicach, w moim regionie. Skromność i praca to wartości, które zawsze były mi bliskie, kiedy byłem ministrem sportu w Polsce. Obiecuję, że również teraz będę się kierował tymi wartościami - powiedział Witold Bańka w swoim pierwszym przemówieniu w nowej roli.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News