Drużyna Bełchatów
.
Autor Piotr Bernaciak - 3 Grudnia 2019

Legendarna polska drużyna jest na skraju upadku. Kibice podjęli ostateczne kroki

Drużyna zajmująca niegdyś miejsca w czołówce Ekstraklasy może niebawem przestać istnieć. Kibice postanowili zareagować na doniesienia. Posunęli się oni do ostateczności. Z pewnością żaden sympatyk jakiejkolwiek drużyny nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji.

Drużyna znana z występów przez wiele lat w najwyższej klasie rozgrywkowej już niebawem może przestać istnieć. Wiadomości na ten temat z pewnością nie są pełne optymizmu, a sami kibice nie mogą czuć ulgi przed kolejnymi miesiącami. Dziennikarze ujawnili informacje, które mogą bardzo zasmucić fanów polskiego futbolu. Znany zespół mógłby na długo pożegnać się z grą w elicie.

Trudno wyobrazić sobie polski ligowy futbol ostatnich lat bez obecności drużyny GKS Bełchatów. Ekipa z województwa łódzkiego regularnie pojawiała się w Ekstraklasie bądź na jej bezpośrednim zapleczu i radziła sobie tam ze zmiennym szczęściem, choć raz udało jej się nawet sięgnąć po wicemistrzostwo Polski. Niebawem możemy usłyszeć potwierdzenie niepokojących plotek.

Polski piłkarz usłyszał poważne zarzuty. Ukazało się oświadczeniePolski piłkarz usłyszał poważne zarzuty. Ukazało się oświadczenieCzytaj dalej

Drużyna może przestać istnieć

Docierają do nas informacje o tym, że spółka PGE zamierza wycofać się z finansowania GKS-u Bełchatów. Dla drużyny występującej obecnie w Fortuna 1 Lidze oznaczałoby to właściwie natychmiastowe problemy finansowe. Dziennikarze twierdzą, że bez państwowych pieniędzy drużyna po prostu nie będzie mogła samoistnie funkcjonować nawet w najbliższych miesiącach.

Na te wiadomości zareagowali również kibice bełchatowian. Najzagorzalsi fani od samego rana postanowili zablokować wjazd do kopalni w Bełchatowie, oznaczając swój jasny sprzeciw wobec działalności PGE, która chce wycofać się z finansowania klubu. Spółka wspierała klub przez wiele lat, lecz teraz zamierza tego zaprzestać, co jest dla klubu właściwie wyrokiem śmierci.

Fani w ten sposób w zdecydowany sposób okazali swoje niezadowolenie. Kibice nie mogą zrobić nic więcej, by okazać swoją frustrację i bezsilność w obecnej sytuacji. Chcą oni, by PGE dalej wspierała Bełchatów i jego najbardziej znany klub piłkarski.

Drużyna niedawno osiągała sukcesy

Trudno powiedzieć, czy uda się znaleźć wyjście z tej kłopotliwej sytuacji. Wydaje się, że GKS Bełchatów mimo wszystko dokończy ten sezon w Fortuna 1 Lidze, choć warto wiedzieć, że w przerwie zimowej może stać się bardzo wiele. Znacznie trudniej jest jednak myśleć o tym, co będzie działo się w następnych rozgrywkach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Hiszpański gwiazdor polskiej ligi na Euro będzie kibicował Polsce. Jego słowa wywołały poruszenie
  2. Polski piłkarz uderzony przez policjanta przed meczem. Wydano oświadczenie
  3. Reprezentacja Polski wróci na legendarny stadion. Zagra tam mecz przed Euro 2020
  4. Reprezentant Polski bohaterem głośnego transferu już w styczniu? W grze Atletico Madryt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News