Ekstraklasa Madej
JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 1 Czerwca 2020

Polski piłkarz bezlitośnie szczerze o poziomie Ekstraklasy. Nie sposób odmówić mu racji

Ekstraklasa wróciła do grania po dwóch miesiącach przerwy. Kibice mogli podziwiać w pierwszej kolejce po wznowieniu spotkanie Lecha Poznań z Legią Warszawa. Poziom spotkania skrytykował były zawodnik Ekstraklasy Łukasz Madej. W programie "Cafe Futbol" stwierdził, że taki styl grania spowoduje problemu w grze o europejskie puchary.

Ekstraklasa po ponad dwóch miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa wznowiła rozgrywki. W pierwszej rozegranej od marca kolejce kibice mieli okazję śledzić polski klasyk, czyli spotkanie Lecha Poznań z Legią Warszawa. Legioniści wygrali 1:0 po golu Tomasa Pekharta i znacząco przybliżyła się do kolejnego mistrzostwa Polski.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Miał na swoim koncie wspaniały rekord świata
  2. Spowodował groźny wypadek, rozbijając drogie Lamborghini. Piłkarzowi reprezentacji Polski grozi nawet kara więzienia
Gwiazdor bezlitośnie skatował agresora. Wstrząsające nagranie z incydentu (WIDEO)Gwiazdor bezlitośnie skatował agresora. Wstrząsające nagranie z incydentu (WIDEO)Czytaj dalej

Ekstraklasa nie zachwyciła poziomem po powrocie

Poziom spotkania zawiódł wielu kibiców oraz ekspertów. Krytycznie wobec meczu wypowiedział się były piłkarz Ekstraklasy Łukasz Madej. W programie "Cafe Futbol" zarzucił obu zespołom, że nie potrafią grać ciekawego i ofensywnego zespołu.

– Musimy przede wszystkim zacząć grać. Gdy oglądamy ligę serbską czy chorwacką, to tam wszyscy potrafią grać w piłkę. A u nas szukamy sposobu... Gdy spotykają się dwie najlepsze drużyny w Polsce, które pretendują do mistrzostwa, niech one grają ofensywnie, niech zachęcą czymś kibiców – przyznał.

Jak dodał Madej, taki styl grania może powodować problemy w zbliżających się kwalifikacjach do europejskich pucharów. – Grajmy w piłkę, bo później przyjdą europejskie puchary i będzie problem. Ekstraklasa jest toporną ligą. Nie mamy w Polsce dwóch, trzech drużyn, które odskoczą reszcie stawki. Niech cała reszta ma ten "sposób", ale te dwie, trzy czy cztery drużyny będą ponadto. Tak, jak jest w Portugalii czy w Belgii. Wtedy będziemy mieli sukcesy w europejskich pucharach - stwierdził były zawodnik.

Tragiczny wypadek dwóch młodych gwiazdorów. Ich samolot runął na ziemię, mieli tylko 23 lataTragiczny wypadek dwóch młodych gwiazdorów. Ich samolot runął na ziemię, mieli tylko 23 lataCzytaj dalej

Roman Kołtoń skrytykował Lecha Poznań

W programie ekspert Polsatu Roman Kołtoń zwrócił uwagę na małą liczbę Polaków w wyjściowym składzie Lecha Poznań. Jak zaznaczył, uważa, że "Kolejorz" popełnia błąd, nie wystawiając młodych zawodników ze swojej akademii.

– Ja mam jeszcze inny postulat. Promujmy Polaków. Co robi Lech, a konkretnie Tomasz Rząsa i Dariusz Żuraw, którzy za to odpowiadają? Dziewięciu obcokrajowców i dwóch Polaków. Na ławce rezerwowych jeden obcokrajowiec – Christian Gytkjaer i reszta Polacy... Lepiej przegrać z Polakami. Myślę, że młodość nie zawsze przegra i ta młodzież mogłaby zaprezentować się lepiej, niż ten sztucznie napompowany obcokrajowcami skład Lecha. Dla mnie jest to błąd w strategii tego klubu, który ma bardzo ciekawą młodzież – powiedział Kołtoń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka ewakuacja plaży, 3 osoby poważnie ranne. Lądował śmigłowiec
  2. Koronawirus w schronisku dla bezdomnych. Na kwarantannie 160 osób
  3. Trener Krzysztofa Piątka przerwał milczenie. Wezwał Polaka na rozmowę, rozwiał wszelkie wątpliwości
  4. Polski skoczek zmienił się nie do poznania. Kibice są zachwyceni jego metamorfozą (FOTO)
  5. Krzysztof Jackowski pojawił się u znanego sportowca. Nagrali wideo, które tajemniczo zniknęło. Wiemy dlaczego
  6. Ceny gazu zadziwiają coraz bardziej. Mogą długo utrzymać się na obecnym poziomie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News