Ekstraklasa koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 1 Listopada 2020

Koronawirus w kolejnym klubie Ekstraklasy. Aż 19 nowych przypadków, jest wniosek do PZPN

Ekstraklasa już niedługo może zostać po raz kolejny sparaliżowana przez epidemię koronawirusa. Jeden z klubów poinformował, że ostatnie badania wykazały 31 osób zakażonych. Władze zespołu przekazały, że już PZPN otrzymał specjalne pismo z prośbą o przełożenie kolejnych spotkań.

Ekstraklasa dalej boryka się z pandemią koronawirusa w kraju. W niedzielę Wisła Płock poinformowała, że w klubie wykryto łącznie 31 przypadków zakażeń. Klub przekazał szczegółowe informacje za pomocą strony internetowej.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? "Nie ma prawa powoływać takich zawodników"
  2. Mateusz Morawiecki podjął ważną i trudną decyzję. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, musiał zareagować
  3. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
Anna Lewandowska zaapelowała do wszystkich Polaków. Wszystko na dzisiejszy dzień, mądre i smutne słowa (FOTO)Anna Lewandowska zaapelowała do wszystkich Polaków. Wszystko na dzisiejszy dzień, mądre i smutne słowa (FOTO)Czytaj dalej

Ekstraklasa mierzy się z kolejną falą koronawirusa

Pierwszy przypadek zakażenia wykryto w ubiegłą niedzielę. Władze klubu poinformowały wtedy, że w zespole zostaną przeprowadzone dodatkowe testy. Jak się okazało badania przeszli także pracownicy administracyjni klubu.

- Zgodnie z zapowiedzią klub po ostatnich zakażeniach zlecił kolejne testy na obecność SARS-CoV-2 dla zawodników, członków sztabu oraz pracowników Wisły Płock. Wynik dodatni otrzymało kolejne 19 osób: ośmiu piłkarzy pierwszego zespołu, jeden zawodnik rezerw, trzech członków sztabu szkoleniowego oraz łącznie siedmiu pracowników administracji - napisał klub w oświadczeniu.

- Osoby z wynikami pozytywnymi niezwłocznie udały się na kwarantannę. W najbliższych dniach dla wszystkich pozostałych pracowników badania zostaną przeprowadzone ponownie. Klub wdrożył wszelkie niezbędne procedury, zgodne z wytycznymi Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Płocku oraz Komisji Medycznej PZPN - możemy przeczytać.

- Przypomnijmy, że pierwszy pozytywny przypadek odnotowaliśmy w niedzielę 25 października. Klub niezwłocznie przeprowadził testy dla wszystkich członków Wisły Płock, a 11 dało wynik pozytywny. Łącznie z dzisiejszymi dodatnie rezultaty badań otrzymało 31 osób - dodano.

Na jaw wyszło, jak wygląda grób Kazimierza Deyny. Kibice go kochali, widok powoduje łzy (FOTO)Na jaw wyszło, jak wygląda grób Kazimierza Deyny. Kibice go kochali, widok powoduje łzy (FOTO)Czytaj dalej

Wisła Płock zdziesiątkowana przez koronawirusa

Władze klubu dodały jednocześnie, że wystosują prośbę do władz PZPN. - Wisła Płock w poniedziałek złoży wniosek do Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ekstraklasy SA o przełożenie najbliższych spotkań z udziałem Nafciarzy - napisano w oświadczeniu.

Płocczanie w najbliższym tygodniu mieli rozegrać dwa spotkania z Pogonią Szczecin. Najpierw 3 listopada mieli się zmierzyć w Pucharze Polski, a następnie w przyszłą niedzielę w Ekstraklasie. Po tym spotkaniu rozpocznie się przerwa reprezentacyjna.

Władze Wisły Płock będą miały trzy tygodnie na opanowanie sytuacji zdrowotnej w klubie. W tym okresie zakażeni zawodnicy powinni wyzdrowieć. Nafciarze po przerwie reprezentacyjnej mają się zmierzyć w Ekstraklasie z Jagiellonią Białystok 22 listopada.

Obecnie podopieczni Radosława Sobolewskiego zajmują 11 miejsce w tabeli Ekstraklasy z dorobkiem 9 punktów. Prowadzi Raków Częstochowa przed Górnikiem Zabrze i Pogonią Szczecin. Na końcu tabeli są brązowi medaliści poprzedniego sezonu Piast Gliwice.

Wisła Płock już po raz kolejny w tym sezonie musi się mierzyć z falą zakażeń wśród zawodników. Jeszcze podczas okresu przygotowawczego władze klubu poinformowały o kilku przypadkach zakażenia wśród zawodników. Sezon Nafciarze rozpoczęli zgodnie z planem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające wyznanie gwiazdy TVN wstrząsnęło całym krajem. Przyznała, że jest córką ofiary gwałtu
  2. Uwaga, Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów są zagrożone, ważny szczegół
  3. Koronawirus w kolejnym klubie Ekstraklasy. Aż 19 nowych przypadków, jest wniosek do PZPN
  4. Przerażający upadek reprezentanta Polski. Wywrócił się na głowę w trakcie meczu, wszystko nagrały kamery (FOTO)
  5. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
  6. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News