Ekstraklasa transfer
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 10 Stycznia 2021

Oficjalnie: reprezentant Polski wraca do Ekstraklasy. Hit transferowy, pomoże w walce o mistrzostwo

Ekstraklasa jest świadkiem wielkiego powrotu. Raków Częstochowa ogłosił, że pierwszym zimowym wzmocnieniem drużyny będzie Jarosław Jach. Obrońca został wypożyczony z Crystal Palace. 26-letni zawodnik w Częstochowie grał już w poprzednim sezonie i był podstawowym zawodnikiem Marka Papszuna. Ostatnich kilka miesięcy Jach spędził na wypożyczeniu w holenderskiej Eredivisie.

  • Ekstraklasa świadkiem wielkiego powrotu
  • Jarosław Jach ponownie w Rakowie Częstochowa
  • Obrońca wraca do klubu po półrocznej przerwie

Ekstraklasa może być świadkiem bardzo ciekawej walki o mistrzostwo. Swoje pierwsze wzmocnienie potwierdził wicelider Raków Częstochowa. Po półrocznej przerwie do klubu wraca Jarosław Jach, który został wypożyczony z Crystal Palace.

26-letni obrońca ostatnich kilku miesięcy nie może zaliczyć do udanych. Polak ponownie nie przebił się do składu klubu z Premier League, choć we wrześniu zaliczył debiut w zespole. W październiku został wypożyczony do Fortuny Sittard z holenderskiej Eredivisie.

Esktraklasa świadkiem wielkiego powrotu

W Holandii Polak zagrał jedynie 3 spotkania i nie wyróżnił się niczym szczególnym. Stąd jego decyzja o ponownych przenosinach do Rakowa Częstochowa. W zespole Marka Papszuna występował cały poprzedni sezon i był jednym z wyróżniających się zawodników Rakowa.

Minione rozgrywki Ekstraklasy zakończył z 24. występami. Dołożył od tego dwa strzelone gole. W zespole Rakowa będzie występował przynajmniej do końca obecnego sezonu. Jach może wystąpić w trzecim zespole obecnego sezonu ze względu na zmianę przepisów FIFA. Dotychczas zawodnik mógł reprezentwać barwy maksymalnie dwóch klubów w jednym sezonie.

Skandaliczna wypowiedź Marcina Najmana na temat Sportowca Roku. Aż nas zatkało, zarzut pod adresem LewandowskiegoSkandaliczna wypowiedź Marcina Najmana na temat Sportowca Roku. Aż nas zatkało, zarzut pod adresem LewandowskiegoCzytaj dalej

- Cieszymy się, że Jarek do nas wraca. Dobrze go znamy i on zna nas - powiedział dyrektor sportowy klubu Paweł Tomczyk. - Potrzebujemy wzmocnienia i podniesienia konkurencji w linii obrony, a okres przygotowawczy jest bardzo krótki, więc cieszymy się, że mamy szansę pozyskać kogoś, kto nie będzie musiał się wszystkiego uczyć od nowa - dodał.

- Jestem podekscytowany powrotem do Rakowa i wiążę z nim spore nadzieje. Cieszę się, że tak szybko osiągnęliśmy porozumienie. To tylko pokazuje, że obie strony były zadowolone z tego, jak poprzednio przebiegała nasza współpraca - powiedział z kolei Jach w rozmowie z klubowymi mediami.

Jarosław Jach ponownie w Rakowie Częstochowa

- Wracam do drużyny, która pod każdym aspektem jest inna. Liczę, że nie straciłem zbyt wiele. Jedno jest pewne - aklimatyzacja przebiegnie błyskawicznie i wierzę, że będę kluczową postacią dla drużyny w drugiej części sezonu - stwierdził Jach.

- To wyjątkowy rok dla Rakowa. Liczę, że poza obchodami stulecia czeka nas także historyczne miejsce w tabeli Ekstraklasy. Jestem dumny, że będę mógł być częścią tej drużyny - dodał.

Jach do Crystal Palce trafił zimą 2018 roku z Zagłębie Lubin za 2,75 miliona euro. Obrońca był nawet przymierzany przez Adama Nawałkę do wyjazdu na mistrzostwa świata w 2018 roku. W kadrze zagrał dwa spotkania towarzyskie jesienią 2017 roku.

Na półmetku sezonu Raków Częstochowa jest wiceliderem Ekstraklasy. Do pierwszej Legii Warszawa traci tylko punkt. Częstochowianie po przerwie zimowej walkę o mistrzostwo Polski wznowią 29 stycznia od meczu z trzecią Pogonią Szczecin.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News