Ekstraklasa Petrasek
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 15 Listopada 2020

Gwiazdor Ekstraklasy nie pojedzie na Euro? Wiemy co z jego stanem zdrowia, doznał paskudnej kontuzji

Ekstraklasa w przyszłym roku może mieć pokaźną liczbę swoich przedstawicieli na przyszłorocznych mistrzostwach Europy. W klubach polskiej ligi występują nie tylko zawodnicy reprezentacji Polski, ale także innych krajów. Jednak z powodu kontuzji turniej może ominąć Tomasa Petraska. Zawodnik Rakowa Częstochowa zmaga się z kontuzją kolana, która może go wykluczyć z gry na najbliższe miesiące.

Ekstraklasa w ostatnim czasie promuje kolejnych zawodników do reprezentacji narodowych. W czerwcu przyszłego roku polska liga będzie miała wielu swoich przedstawicieli podczas mistrzostw Europy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch zadziwił Polaków. Wyjawił, co jest dla niego ważniejsze od sportu, nikt nie mógł się spodziewać takich słów
  2. Michał Wiśniewski zdradził imię 5. dziecka. Fani wprost oniemieli, wspiął się na wyżyny kreatywności
  3. Przed chwilą ogłoszono druzgocącą informację. Nie żyje legendarny piłkarz, był idolem tysięcy osób
Kamil Stoch zadziwił Polaków. Wyjawił, co jest dla niego ważniejsze od sportu, nikt nie mógł się spodziewać takich słówKamil Stoch zadziwił Polaków. Wyjawił, co jest dla niego ważniejsze od sportu, nikt nie mógł się spodziewać takich słówCzytaj dalej

Ekstraklasa będzie miała swoich przedstawicieli na mistrzostwach Europy

W ostatnim czasie na powołanie do reprezentacji Czech zasłużył podstawowy zawodnik Rakowa Częstochowa Tomas Petrasek. Obrońca zagrał w październikowych spotkaniach z Cyprem i Izraelem.

Z powodu kontuzji Petraska zabrakło wśród powołanych do reprezentacji Czech. Uraz kolana czeskiego obrońcy wykluczy go z gry przynajmniej do stycznia. Jednak może się okazać, że przerwa potrwa jeszcze dłużej.

Badania wykazały, że obrońca Rakowa Częstochowa naderwał więzadła rzepki. Optymistyczny scenariusz zakłada, że zawodnik wróci do treningów na początku roku. Jednak nie można wykluczyć, że potrzebna będzie operacja.

- Umówiliśmy się z lekarzami, że leczenie rozpoczniemy w sposób zachowawczy, niestety nie można wykluczyć operacji, ale jestem przekonany, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku i nic takiego nie będzie konieczne - powiedział zawodnik cytowany przez czeskie media.

Przed chwilą ogłoszono druzgocącą informację. Nie żyje legendarny piłkarz, był idolem tysięcy osóbPrzed chwilą ogłoszono druzgocącą informację. Nie żyje legendarny piłkarz, był idolem tysięcy osóbCzytaj dalej

Czołowy obrońca Ekstraklasy nie pojedzie na Euro z powodu kontuzji?

Uraz zawodnika spowodował, że trener Marek Papszun nie mógł z niego skorzystać w ostatnim meczu ligowym przeciwko Wiśle Kraków. To był pierwszy mecz Petraska w obecnym sezonie, w którym nie wystąpił.

- Bardzo mi przykro, ale co mogę zrobić? Kontuzje są częścią piłki nożnej. Nie jest łatwo oglądać mecze tylko w telewizji. Ale jestem głęboko przekonany, że chłopcy dadzą radę - powiedział Petrasek.

Petrasek miał szanse na występy podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy. Razem z nim w kadrze Czech ma szanse się znaleźć inny zawodnik Ekstraklasy Tomas Pekhart. Napastnik Legii Warszawa otrzymał powołanie do reprezentacji po siedmiu latach przerwy. Nie mógł jednak wystąpić w listopadowych meczach z powodu zakażenia koronawirusem.

Czesi wywalczyli awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy po zajęciu drugiego miejsca w grupie A tuż za Anglikami. Na swojej drodze do awansu pokonali nawet Lwy Albionu na własnym stadionie 2;1, a bohaterem tamtego spotkania był znany z boisk Ekstraklasy Zdenek Ondrasek.

Na przyszłorocznych mistrzostwach Europy Czesi zagrają w grupie ponownie z Anglikami, a do tego mierzyć się będą z Chorwacją i Szkocją. Nasi południowi sąsiedzi będą rozgrywać swoje spotkania na stadionach w Glasgow i Londynie.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Naukowcy aż osłupieli. Już wiedzą skąd się wzięła woda na Europie, zaskakujące informacje
   2. “Nie traćcie na mnie czasu”. Niewiarygodnie wzruszająca historia 90-latka chorego na Covid-19
   3. Przed chwilą ogłoszono druzgocącą informację. Nie żyje legendarny piłkarz, był idolem tysięcy osób
   4. Adam Małysz pokazał niebywałe nagranie ze swojego domu. Takiego go nie znacie, wideo poruszyło tysiące Polaków (WIDEO)
   5. Kamil Stoch zadziwił Polaków. Wyjawił, co jest dla niego ważniejsze od sportu, nikt nie mógł się spodziewać takich słów
   6. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach
   7. Zostały dwa tygodnie na wywiązanie się z obowiązku. Kary dla zapominalskich wyniosą nawet 5 tysięcy zł

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News