Ekstraklasa
Facebook Ekstraklasa
Autor Mateusz Dziubiński - 18 Kwietnia 2020

Wznowienie Ekstraklasy coraz bliżej. PZPN wyda fortunę, aby piłkarze wrócili na boisko

Ekstraklasa szykuje się do powrotu na boiska. W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że opracowano plan pozwalający na wznowienie rozgrywek i wyznaczono wstępny termin powrotu do gry. Polski Związek Piłki Nożnej zamierza przeznaczyć ogromną sumę pieniędzy, by plan udało się zrealizować.

Ekstraklasa jest zdeterminowana, by dokończyć przerwane z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki. Pomóc zamierza PZPN, który gotów jest zainwestować znaczną sumę pieniędzy w organizację środków niezbędnych do zapewnienia piłkarzom bezpieczeństwa.

Ile zarabia Łukasz Fabiański? Polak może liczyć na najprawdziwszą fortunęIle zarabia Łukasz Fabiański? Polak może liczyć na najprawdziwszą fortunęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz zdradził swój największy sekret. Te zdjęcia mówią wszystko, wielka niespodzianka (FOTO)
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze


Ekstraklasa szykuje się do wznowienia rozgrywek

Prezes PZPN Zbigniew Boniek zdradził w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” zdradził też, że przy wznowieniu rozgrywek brane pod uwagę są trzy terminy, 24 i 31 maja oraz 8 czerwca. Dla każdej z ewentualności został przygotowany terminarz spotkań. Na kilka dni przed powrotem ligowej rywalizacji mają się odbyć spotkania Totolotek Pucharu Polski. Boniek wyraził też nadzieję, że niezbędne do powrotu piłkarzy na boiska testy na obecność koronawirusa, sfinansuje Ekstraklasa.

- Liczę, że testy sfinansuje Ekstraklasa SA, w której interesie też jest dokończenie rozgrywek. Na razie wszystkie strony łączy wola i chęć dokończenia rozgrywek - powiedział wczoraj.

Jak się jednak okazuje, to właśnie dowodzony przez prezesa Bońka PZPN ma wyłożyć potrzebną na sfinansowanie badań kwotę. Mówi się nawet o milionie złotych.

Kibice pogrążeni w żałobie. Nie żyje legenda piłki nożnej, jego gra inspirowała milionyKibice pogrążeni w żałobie. Nie żyje legenda piłki nożnej, jego gra inspirowała milionyCzytaj dalej


PZPN przekaże ogromne pieniądze na niezbędne badania dla piłkarzy

Informacja wypłynęła od profesora Krzysztofa Pawełczyka, szefa sztabu medycznego Lecha Poznań. Na 4 maja zaplanowano przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa wśród zespołów Ekstraklasy. Do ich opłacenia zobowiązał się PZPN. Związek pokryje też koszty badania wśród klubów I i II ligi.

- Do niedzieli wieczorem, 19 kwietnia, każdy klub musi przesłać do nas listę 50 osób zaangażowanych w dokończenie rozgrywek. Przed startem ligi te same grupy 50 wytypowanych przez klub osób przejdą ponowne badania na obecność koronawirusa. Pan prezes Boniek przekazał mi informację, że najprawdopodobniej w ramach wsparcia piłki nożnej PZPN sfinansuje testy na obecność koronawirusa - powiedział profesor Pawełczyk w rozmowie z WP SportoweFakty.

Obecnie wykonanie niezbędnego testu diagnozującego to koszt około 500 złotych. Biorąc pod uwagę szesnaście występujących w Ekstraklasie klubów, sędziów oraz pozostałe osoby niezbędne do obsługi meczu i transmisji telewizyjnej, koszt całej operacji mógłby wynieść ponad milion złotych. Jak precyzuje profesor Pawełczyk, nie ma jednak konieczności przeprowadzania testu wysokiej czułości, a jedynie badanie przesiewowe, którego koszt to około 100 złotych.

- U wszystkich zostaną wykonane testy przesiewowe, a w uzasadnionych przypadkach wykonane zostaną testy wysokiej czułości - wyjaśnił.

W takiej sytuacji, biorąc pod uwagę kluby z Ekstraklasy, I i II ligi, przedsięwzięcie zamyka się w kwocie miliona złotych.

Źródło: WP SportoweFakt

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
  2. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  3. Xavi i Iniesta wrócą do Barcelony? Zadziwiające doniesienia hiszpańskich mediów
  4. Kibice na całym świecie w żałobie. Mistrz świata zginął, osierocił czwórkę dzieci
  5. Patogwiazdor Fame MMA został dziennikarzem. Sprowadził kontrowersyjnego gościa
  6. Aż 7 banków ostrzega swoich klientów przed kłopotami. Przygotuj się na problemy z dostępem do pieniędzy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News