Ekstraklasa
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 20 Lipca 2020

Fatalna sytuacja w klubie polskiej Ekstraklasy. Niebawem może ogłosić upadłość

Ekstraklasa właśnie zakończyła sezon 2019/2020. Poznaliśmy już wszystkie rozstrzygnięcia rozgrywek, jednak dla niektórych klubów, które nie poradziły sobie najlepiej, udręka wcale się nie skończyła. Jeden z nich stoi na skraju upadku, a zarząd poważnie myśli nad zgłoszeniem upadłości, ponieważ nie ma w tej chwili wielu opcji ratowania klubu.

Ekstraklasa w sezonie 2019/2020 okazała się zbyt mocna dla Arki Gdynia, ŁKS-u Łódź oraz Korony Kielce. Choć łódzki klub okazał się najgorszy, to z wymienionej trójki jest najbardziej stabilny i w spokoju przygotowuje się do rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Po drugiej stronie znajduje się natomiast Korona, która od pewnego czasu jest w stanie zawieszenia - nie ma kontaktu z właścicielami, a w klubie kończą się pieniądze.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Smutna wiadomość obiegła świat. Nie żyje były reprezentant Argentyny, wychował Diego Maradonę
  2. Kolejne europejskie miasto zrywa współpracę z Polską. Powód jest poważny
Lewandowscy bawili się na weselu. Wyglądali jak milion dolarów, wiemy ile kosztuje sukienka Anny (FOTO)Lewandowscy bawili się na weselu. Wyglądali jak milion dolarów, wiemy ile kosztuje sukienka Anny (FOTO)Czytaj dalej

Ekstraklasa straci Koronę Kielce na dłużej?

W poniedziałek rano miało odbyć się zgromadzenie akcjonariuszy Korony Kielce, do czego jednak nie doszło. W klubie pojawili się tylko członkowie zarządu oraz przedstawiciele mniejszościowego właściciela, czyli miasta Kielce. Zabrakło natomiast właściciela, Dirka Hundsdorfera, czy jakiegokolwiek jego przedstawiciela. W takiej sytuacji można było podjąć jakichkolwiek działań, które mogłyby dawać nadzieję na wyjście klubu z kryzysu.

Na zgromadzeniu akcjonariuszy miało dojść do uchwalenia ustawy o dokapitalizowaniu spółki, co bez większościowego właściciela jest niemożliwe. To oznacza dalsze kłopoty finansowe, a w konsekwencji może skończyć się postawieniem spółki w stan likwidacji. Trudno oczekiwać, że nastąpi nagły zwrot w tej sytuacji, jednak taką nadzieję mają jeszcze zarządzający klubem ze stolicy Województwa Świętokrzyskiego.

Znana postać futbolu zmarła na Covid-19. Odszedł w wieku zaledwie 55 latZnana postać futbolu zmarła na Covid-19. Odszedł w wieku zaledwie 55 latCzytaj dalej

Właścicieli nie obchodzi los Korony

Niemieccy właścicele klubu w zasadzie nie interesują się tym, co czeka Koronę w najbliższym czasie. Jak mówi prezes Zając bardzo trudno jest nawiązać kontakt z właścicielami, bez których klub nie może podjąć żadnego decyzji. Bez Niemców nie można dofinansować spółki, sami właściciele nie chcą też oddać klubu w ręce innych inwestorów, a każdą ofertę odkupienia Korony odrzucili. Na przejęcie klubu gotowe jest miasto, jednak to także nie może się wydarzyć bez zgody większościowego akcjonariusza. Jeśli nie uda się w najbliższym czasie skontaktować z właścicielem, zarząd będzie mógł jedynie zlożyć wniosek o upadłość klubu.

Żródło: sport.onet.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policjanci nie odpuszczają, surowe kary sypią się w całym kraju. Już 19 tys. Polaków straciło prawo jazdy
  2. Pole magnetyczne Ziemi może niedługo się odwrócić. Nastąpi to o wiele wcześniej, niż zakładano
  3. Wielkie zmiany w Polonii Warszawa. Właściciel klubu chce zmiany herbu, odebrało nam mowę (FOTO)
  4. Jerzy Brzęczek zaskoczy kibiców. Media: Selekcjoner powoła znanego gracza, to będzie jego debiut
  5. Włoskie media nie mają wątpliwości. Arkadiusz Milik podjął decyzję w sprawie transferu, wiemy gdzie ma trafić
  6. Idealna okazja, aby zostać Batmanem. Niecodzienna aukcja samochodów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News