Ekstraklasa
Facebook PKO Ekstraklasa
Autor Mateusz Dziubiński - 28 Lipca 2020

Wielkie emocje i walka do samego końca. Wiemy, kto jest bardzo bliski awansu do Ekstraklasy

Ekstraklasa zakończyła już sezon, jednak emocji związanych z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce nadal nie brakuje. Toczy się zacięta walka między drużynami, które w pierwszej lidze zajęły miejsca uprawniające do gry w barażach o awans do elity. W środę o godzinie 17:00 odbyło się pierwsze spotkanie półfinałowe pomiędzy Radomiakiem Radom a Miedzią Legnica, a o 20:00 rywalizację rozpoczęli piłkarze Warty poznań i Bruk Bet Termaliki Nieciecza. Wiemy, kto jest bliższy wywalczenia awansu.

Ekstraklasa czeka na rozstrzygnięcia w barażach o awans pomiędzy drużynami pierwszej ligi, które wyłonią ostatniego beniaminka na sezon 2020/2021. W środę do promocji przybliżyły sie Radomiak Radom i Warta Poznań, które okazały się lepsze od swoich rywali w półfinałach.

Robert Kubica ma wielkie problemy zdrowotne? Jego słowa zmartwiły kibiców, jest poważnieRobert Kubica ma wielkie problemy zdrowotne? Jego słowa zmartwiły kibiców, jest poważnieCzytaj dalej

1. Tysiące fanów modliło się za niego. Rodzina przekazała właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze
  2. Lidl szarżuje z promocjami. Kiełbasa po złotówce, ćwiartki z kurczaka za niecałe 3 zł
  3. Prezydent był zakażony koronawirusem. Nasi sąsiedzi podali wiadomość

Ekstraklasa. Wielkie emocje w barażach o awans

W środę oczy piłkarskiej Polski skierowane są na pierwszoligowe stadiony. To właśnie na nich trwa walka w barażach o awans do Ekstraklasy. W pierwszym z dwóch środowych pojedynków Radomiak Radom podejmował na własnym boisku Miedź Legnica. Trudno było wskazać zdecydowanego faworyta tego pojedynku, gdyż atut własnego boiska przemawiał za Radomiakiem, jednak goście z Lenicy jeszcze niedawno grali w Ekstraklasie.

Spotkanie rozpoczęło się jednak zdecydowanie dobrze dla gospodarzy. Mimo że już po 27. minutach gry z boiska zejść musiał jeden z liderów drużyny Patryk Mikita, jego kolegom udało się wyjść na prowadzenie. W 38. minucie doskonałym uderzeniem z rzutu wolnego piłkę w siatce umieścił Damian Nowak. Do przerwy gospodarze utrzymali prowadzenie i kontrolowali przebieg gry.

Po zmianie stron ponownie do Radomiak doszedł jako pierwszy do owocnej sytuacji strzeleckiej. W 67. minucie gry Leonardo podwyższył wynik na 2:0 trafieniem z rzutu karnego po zagraniu ręką Bożo Musy. Wydawało się, że to koniec emocji w Radomiu, jednak w 86. minucie zawodnik Miedzi Legnica Maciej Śliwa mimo asysty obrońców rywali zdołał oddać strzał, który wylądował w bramce. Na cztery minuty przed końcem mieliśmy wynik 2:1!

Ostatnie minuty gry zapowiadały się emocjonująco, gdyż Miedź uwierzyła, że może doprowadzić do dogrywki. Tak się jednak nie stało, bo Radomiak szybko odpowiedział na trafienie rywali. W 88. minucie w zamieszaniu w polu karnym najlepiej zachował się Adam Banasiak i umieścił piłkę w siatce Miedzi. Radomiak wygrał 3:1 i czeka już na swojego rywala, z którym zmierzy się w piątek w decydującym meczu o awans do Ekstraklasy.

Justyna Żyła cały czas prowokuje Piotra. Wczoraj była z innym mężczyzną, dzisiaj pokazuje się prawie nago (FOTO)Justyna Żyła cały czas prowokuje Piotra. Wczoraj była z innym mężczyzną, dzisiaj pokazuje się prawie nago (FOTO)Czytaj dalej

Radomiak i Warta stoczą bój o awans

Mnóstwo emocji dostarczyło również spotkanie w drugiej parze półfinałowej. Warta Poznań w roli gospodarza podejmowała Termalicę Bruk-Bet Nieciecza. W spotkaniu tym oglądaliśmy znacznie mniej bramek. Padła tylko jedna, a jej autorem był piłkarz Warty Michał Jakóbowski. Napastnik z Poznania w 61. minucie meczu zdobył gola, który jak się okazało, przesądził o wyniku rywalizacji.

Warta, mimo naporu piłkarzy Termaliki, utrzymała skromne prowadzenie do końca meczu i to właśnie ekipa z Wielkopolski będzie rywalem Radomiaka Radom w bezpośrednim starciu o awans do PKO Ekstraklasy i udział w jej rozgrywkach w sezonie 2020/2021. Spotkanie odbędzie się już w piątek.

Źródło: Sport.pl

1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Zakupy zrobisz nawet z łazienki. Biedronka obiecuje darmową dostawę, warunek jest tylko jeden