Euro reprezentacja skład
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 9 Października 2019

Jak zagramy z Łotwą? Podajemy prognozowany skład reprezentacji Polski na mecz eliminacji

Euro jest dla naszych reprezentantów póki co jedynie celem, ale możemy się zbliżyć do zrealizowania go poprzez pokonanie Łotyszy. Prezentujemy prognozowany skład Polaków na najbliższe spotkanie eliminacji.

Euro nie wydaje się być celem nie do spełnienia. Nasza drużyna narodowa ma za sobą nienajlepszy okres, jednak liczby na to, że zdobędzie sześć punktów w dwóch kolejnych meczach. Już jutro rozpocznie się pierwszy mecz. W Rydze zmierzymy się z Łotwą i będziemy zdecydowanymi faworytami do zdobycia trzech punktów. Jak zagrają Polacy? Mamy już pewne prognozy dotyczące składu Biało-czerwonych.

Przed spotkaniem kilku zawodników nabawiło się kontuzji, w związku z czym ustalenie wyjściowego składu nie nalezało do najłatwiejszych zadań. Ostateczną decyzję z pewnością podejmie Jerzy Brzęczek, ale pierwsze informacje podawane przez dziennikarzy pracujących blisko reprezentacji Polski pozwalają nam mieć przypuszczenia na ten temat, które prawdopodobnie się ziszczą.

Brzęczek ostrzega przed jutrzejszym meczem. Brzęczek ostrzega przed jutrzejszym meczem. "Historia uczy nas pokory"Czytaj dalej

Euro 2020 nie jest poza naszym zasięgiem

W bramce najpewniej stanie Wojciech Szczęsny, który wykorzysta pech Łukasza Fabiańskiego i odzyska miejsce w bramce kadry. Na prawej obronie zobaczyć mamy Bartosza Bereszyńskiego, choć tutaj przewidywania dziennikarzy nie są jednoznaczne. Nie wiemy, czy decyzja selekcjonera padnie na piłkarza Sampdorii, czy na Wojciecha Kędziorę z Dynama Kijów.

Parę stoperów stworzyć mają Kamil Glik i Jan Bednarek. Nie ma tu żadnej niespodzianki, bo ta para stoperów gra razem dość regularnie od czasu zakończenia występów na mistrzostwach świata w Rosji w zeszłym roku. Na lewej obronie mamy za to nieoczekiwanie zobaczyć Macieja Rybusa. Wygląda na to, że zawodnik Lokomotiwu Moskwa wygrał rywalizację z Arkadiuszem Recą.

Polacy chcą awansować na Euro

W pomocy wystąpić mają Mateusz Klich, Krystian Bielik (jeżeli upora się z delikatnym urazem) oraz Grzegorz Krychowiak. Co ciekawe, to ten ostatni ma zostać ustawiony na samym środku formacji i mieć pozwolenie na grę w ofensywie w swobodny sposób, tak jak robi to w klubie. Pewnym zaskoczeniem może być obecność Sebastiana Szymańskiego, który ma wraz z Robertem Lewandowskim i Kamilem Grosickim odpowiadać za naszą ofensywę.

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński (Wojciech Kędziora), Jan Bednarek, Kamil Glik, Maciej Rybus - Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik - Sebastian Szymański, Robert Lewandowski, Kamil Grosicki.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News