Euro 2020 przełożone
FrankHoermann/SVEN SIMON via www.imago-images.de/Imago Sport and
Autor Piotr Bernaciak - 12 Marca 2020

Media: Euro 2020 przełożone o rok. Wiemy też, co z Ligą Mistrzów i Ligą Europy

Euro 2020 jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu UEFA. Czasami trzeba jednak mimo wszystko podjąć bardzo trudną decyzję. W tym momencie federacja musi być przygotowana na najgorszy możliwy scenariusz

Euro 2020 stało się tematem publicznej debaty wśród kibiców sportowych z całego świata. Jeszcze dwa miesiące temu jedynym kłopotem wielu fanów był jedynie fakt rozmieszczenia turnieju w różnych miastach na Starym Kontynencie, obecnie jednak wiemy, że zorganizowanie go w pierwotnej formie będzie niemalże niemożliwe. Informacje na ten temat aktualizują media.

Francuskie media twierdzą, że przyszłość turnieju Euro 2020 jest już znana. Do tej pory UEFA upierała się, by wydarzenie zostało zorganizowane pomimo tego, co dzieje się na całym świecie, nawet kosztem utraty wpływów z biletów. Teraz dziennikarze podają jednak, że nieoficjalne stanowisko federacji w tej sprawie uległo zdecydowanej zmianie, co może być pewnym powodem do uspokojenia.

Kamil Stoch wielkim zwycięzcą turnieju Raw Air. Wygrana w bardzo przykrych okolicznościachKamil Stoch wielkim zwycięzcą turnieju Raw Air. Wygrana w bardzo przykrych okolicznościachCzytaj dalej

Euro 2020 zdaniem mediów zostanie przełożone

UEFA bardzo chce, by turniej Euro 2020 został rozegrany. Pewne argumenty federacji można zrozumieć, jednak wielu już nie da się wytłumaczyć. Oczywiście nie wiadomo obecnie, jaka sytuacja będzie panowała w czerwcu, gdy turniej miał się rozpocząć, jednak mimo wszystko organizacja go w tym momencie jest nieprzemyślanym rozwiązaniem, bo może przynieść fatalne konsekwencje.

Francuskie "L'Equipe" twierdzi, że UEFA podjęła jednak decyzję o tym, by Euro 2020 zostało przełożone na 2021 rok, by całkowicie wyeliminować zagrożenie, jakie panuje obecnie w wielu krajach. Co więcej, media przekonują, że podjęto także ostateczną decyzję w sprawie europejskich pucharów w tym sezonie. Jak słyszymy, mają one zostać już teraz odwołane.

Dawid Kubacki kończy dziś 30 lat. Oto fakty z życia mistrza, o których nie wie prawie niktDawid Kubacki kończy dziś 30 lat. Oto fakty z życia mistrza, o których nie wie prawie niktCzytaj dalej

Euro 2020 mogło zostać rozegrane bez kibiców

Pojawiały się także informacje o możliwym innym rozwiązaniu. UEFA rozważała ponoć także rozegranie turnieju bez kibiców, choć trudno zrozumieć, czy mistrzostwa Europy bez sympatyków na trybunach miałyby sens. Wszystko przypominałoby raczej przedsezonowy sparing. Ostateczne zdanie federacji ma zostać ogłoszone w najbliższym czasie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News