Reprezentacja Polski Euro 2020
Ze Stadionu
Autor Piotr Bernaciak - 20 Marca 2020

Oficjalnie: znamy nazwę kolejnego Euro. Zadziwiający wybór UEFA

Euro 2020 zostało przełożone na kolejny rok w związku z trudną sytuacją na świecie. Dziś UEFA postanowiła ogłosić, jaką nazwę nosić będzie przyszłoroczny turniej. Swoim wyborem federacja zadziwiła wiele osób.

Euro 2020 od wielu tygodni stało pod znakiem zapytania w związku z problemami, jakie spadły na krajów-organizatorów przez epidemię koronawirusa. Wielu kibiców liczyło, że ostatecznie uda się zorganizować wielką piłkarską imprezę, jednak teraz wiemy już, że jest to w zasadzie niemożliwe. W tym roku na pewno nie obejrzymy zmagań najlepszych reprezentacji, lecz zostały one przeniesione na kolejny rok.

W związku z tym pojawiło się bardzo zasadne pytanie, jak powinien nazywać się nowy turniej. UEFA postanowiła dziś jasno wyjaśnić sprawę, wydając krótki komunikat. Został on opublikowany na oficjalnym koncie europejskiej federacji na Twitterze. Teraz nie ma wątpliwości co do nazwy europejskiego czempionatu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebi
e puka

Zbigniew Boniek ostrzega prezydenta. Zbigniew Boniek ostrzega prezydenta. "Mam taką małą podpowiedź"Czytaj dalej

Euro 2020 zostało przeniesione na kolejny rok

Wiemy już, że Euro 2020 zostało przeniesione i odbędzie się na przełomie czerwca i lipca 2021 roku. Oficjalnie mecz otwarcia rozpocznie się 11 czerwca 2021 roku, a mecz finałowy - dokładnie miesiąc temu. Dziś pojawił się oficjalny krótki komunikat, dzięki któremu wyjaśnione zostały wszelkie wątpliwości dotyczące nazwy turnieju, który został przeniesiony.

Okazuje się, że UEFA zamierza wprowadzić nieco zamieszania i pozostawić nazwę Euro 2020, nawet pomimo tego, że turniej odbędzie się w 2021 roku. Nie wiadomo, dlaczego federacja zdecydowała się na taki ruch, choć sporym argumentem może być fakt, że w przypadku zmiany nazwy turnieju trzeba by było zmieniać także znaki marketingowe, co generuje spore koszta.

Milik na wylocie w Napoli, ale zostanie we Włoszech. Zainteresowanie legendarnego klubuMilik na wylocie w Napoli, ale zostanie we Włoszech. Zainteresowanie legendarnego klubuCzytaj dalej

Euro 2020 odbędzie się w przyszłym roku

Póki co nie wiemy, czy wciąż istnieje plan, by turniej odbył się w kilkunastu miastach. Coraz więcej osób twierdzi, że w tym momencie nie powinno się decydować na grę na tak ogromnym obszarze, a gospodarzem zostać powinien jeden konkretny kraj. Póki co jednak UEFA nie podjęła decyzji o zmianie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
  2. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem".
  3. PZPN zamierza pomóc polskim klubom. Zbigniew Boniek ujawnia szczegóły planu
  4. Kamil Stoch zakończy karierę? Eksperci nie mają wątpliwości, wyjście jest jedno
  5. Gwiazdor Juventusu złamał kwarantannę. Chciał opuścić kraj, czeka go surowa kara
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News