Sędzia techniczny
Instagram/haydensmith77
Autor - 27 Listopada 2019

UEFA chce zmian w przepisach gry. Mogą zostać wprowadzone już na Euro 2020

Euro 2020 będzie rewolucyjnym ze względu na to, że zostanie rozegrane w dwunastu krajach. UEFA planuje wprowadzić w czasie tego turnieju jedną zmianę w przepisach. Znana jest z zawodów rugby.

Euro 2020 będzie wyjątkowym turniejem. Bardzo możliwe, że podczas najbliższych mistrzostw Europy trenerzy będą mieli okazję przeprowadzić "zmianę tymczasową".

Wyciekło nazwisko zdobywcy Złotej Piłki. Niespodziewana decyzja juryWyciekło nazwisko zdobywcy Złotej Piłki. Niespodziewana decyzja juryCzytaj dalej

Euro 2020 z nowym przepisem?

To rozwiązanie, które bardzo dobrze sprawdza się w zawodach rugby. Stąd właśnie UEFA zaczerpnęła ten pomysł. Polega on na tym, że kiedy zawodnik znajduje się poza boiskiem, trenerzy mają mozliwość dokonania "tymczasowej zmiany", która w każdej chwili może zostać cofnięta jeśli gracz otrzyma zgodę na to, by kontynuować spotkanie. - Przepis o tymczasowej zmianie prawdopodobnie zostanie wprowadzony w życie od turnieju Euro 2020 - informuje Sky Sports.

Głosowanie nad tym przepisem odbędzie się 29 lutego 2020 roku w Belfaście. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie żadnych problemów z jego zaakceptowaniem. Międzynarodowa Rada Piłkarska (IFAB), Międzynarodowa Federacja Piłkarzy Zawodowych (FIFPro) oraz UEFA są zwolennikami tej reguły. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ta zmiana obowiązywać będzie od 1 czerwca 2020 roku, zatem niecałe dwa tygodnie przed rozpoczęciem Euro 2020.

Euro 2020 będzie pierwszym takim turniejem w historii

Ten przepis z pewnością będzie ułatwieniem dla wszystkich trenerów. To kolejny dowód na to, że Euro 2020 pod wieloma względami będzie pierwszym takim turniejem w historii. Przede wszystkim ta wielka impreza zostanie rozegrana w dwunastu krajach Starego Kontynentu. Gospodarze to: Dania, Holandia, Rumunia, Irlandia, Hiszpania, Węgry, Szkocja, Niemcy, Azerbejdżan, Rosja, Włochy oraz Anglia. Mecz otwarcia zostanie rozegrany 12 czerwca 2020 roku w Rzymie, natomiast finał odbędzie się równo miesiąc później w Londynie.

Przez ten szczególny system niemal w pełni wiemy już, jak będzie wyglądała grupa B. Zagrają w niej Belgia i Dania (te zespoły zmierzyły się ze sobą w eliminacjach, wówczas dwa razy lepsza była Belgia) oraz Dania. Do tej grupy zostanie dolosowana jeszcze jedna drużyna. Z kolei w grupie C Ukraina zmierzy się z Holandią. Polska będzie losowana z drugiego koszyka i może trafić na Niemcy, Włochy, Anglię lub Hiszpanię.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z Ekstraklasy do Serie A? Gwiazdor polskiej ligi o krok od odejścia
  2. Przeciętny mecz Krychowiaka i Rybusa w LM. Stracona szansa Lokomotiwu
  3. Reprezentant Polski przejdzie operację. Nie zagra w piłkę do końca roku
  4. Ujawniono wiadomości Messiego do Neymara. "Za dwa lata odejdę"
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News