FC Barcelona raport
Flickr
Autor Piotr Bernaciak - 8 Października 2019

Finansowa katastrofa w Barcelonie. Klub musi szybko zdobyć ponad 120 milionów euro

FC Barcelona opublikowała swój raport finansowy za poprzedni rok. Dowiedzieliśmy się, że sytuacja budżetu hiszpańskiego klubu wcale nie jest tak dobra. Inaczej twierdziło jeszcze niedawno szefostwo klubu.

FC Barcelona wydała tego lata mnóstwo pieniędzy na zakup Antoine'a Griezmanna, a przecież początkowo plany zakładały także sprowadzenie Neymara. Wówczas pojawiły się jednak informacje, że klub nie ma co liczyć na takie zakupy w związku z ograniczonym budżetem. Teraz pojawił się oficjalny raport finansowy klubu z Katalonii, który wywołał wielkie zainteresowanie ze strony kibiców.

Dowiedzieliśmy się, że sytuacja rzeczywiście nie jest najlepsza. Okazuje się, że klub w najbliższym czasie musi pozbyć się kilku zawodników i zarobić na nich spore pieniądze, by spłacić krótkoterminowe długi. Docierające do nas informacje wskazują na to, że chodzi o bardzo wysoką kwotę, która przekracza 120 milionów euro. Ta informacja z pewnością nie ucieszy kibiców Blaugrany.

Zbigniew Boniek broni Jerzego Brzęczka. Zbigniew Boniek broni Jerzego Brzęczka. "Kogo byście chcieli, Copperfielda?"Czytaj dalej

FC Barcelona ma spore problemy finansowe

Okazuje się, że łączny dług, który spłacić musi FC Barcelona, wynosi 260 milionów euro. 79 milionów to oficjalnie długi krótkoterminowe, a reszta może zostać spłacona z pewnym opóźnieniem. Problem w tym, że należy również uiścić jak najszybciej opłaty za niektórych zawodników. Dowiadujemy się, że Barcelona zalega wszystkim klubom aż 124 miliony euro.

Ta kwota musi zostać w jakikolwiek sposób uzyskana jak najszybciej, jeżeli klub chce myśleć o dalszym funkcjonowaniu z pewną stabilizacją. Póki co nie możemy być pewni, że ten cel z pewnością zostanie spełniony. Barcelona na pewno uzyska wysoką kwotę z racji gry w Lidze Mistrzów, swoje zrobią również kontrakty sponsorskie, jednak spłacenie wszystkich zaległości finansowych nie będzie należało do łatwych zadań.

FC Barcelona ma długi

Najprawdopodobniej przez jakiś czas nie dowiemy się, czy cel ostatecznie udało się zrealizować. Informacje na ten temat ukażą się dopiero w momencie, gdy Barcelona po raz kolejny zdecyduje się na zaprezentowanie swojego raportu finansowego. Być może przyjdzie nam czekać pełny rok na to, by znów dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja budżetowa jednego z największych klubów świata.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News