fc barcelona koronawirus
Paco Largo via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East New
Autor Łukasz Kowalski - 15 Maja 2020

Wzruszający gest FC Barcelony. Uczci pamięć ofiar epidemii. Oficjalny komunikat klubu

FC Barcelona nie najlepiej weszła w nowy rok. Od stycznia trwają tarcia między klubem a zawodnikami, a do tego wychodzą afery z zatrudnianiem firmy, która miała obrażać piłkarzy. Klub w obliczu pandemii postanawia działać i pomóc w przeciwdziałaniu skutkom koronawirusa. Niedawno klub poinformował, że sprzeda prawa do nazwy stadionu, a środki w ten sposób uzyskane przekaże na walkę z pandemią. W czwartek klub podjął decyzję o uczczeniu ofiar epidemii.

FC Barcelona od początku roku ma problemy wizerunkowe. Najpierw była słowna przepychanka między Leo Messim a dyrektorem sportowym klubu - Ericiem Abidalem, później wyszło na jaw, że władze klubu opłacały agencję, która miała odpowiadać za krytykowanie piłkarzy w sieci, w tym samego Messiego.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta
Nowa potęga w polskiej piłce? Jeden z najbogatszych Polaków zainteresował się byłą drużyną EkstraklasyNowa potęga w polskiej piłce? Jeden z najbogatszych Polaków zainteresował się byłą drużyną EkstraklasyCzytaj dalej

FC Barcelona będzie zmuszona sprzedać piłkarzy by przetrwać?

Od początku roku wszystko działa na niekorzyść klubu. W styczniu klub zwolnił dotychczasowego trenera Ernesto Valverde, którego zastąpił Quique Setién. W międzyczasie Leo Messi skrytykował klub i jego politykę transferową, i wdał się w przepychankę słowną z dyrektorem sportowym klubu i byłym kolegą z boiska Ericiem Abidalem. Do tego wykazano, że prezydent klubu Josep Maria Bartomeu, zapłacił milion euro za usługi w mediach społecznościowych, które są wyceniane na 100-150 tysięcy euro, co wykazał zamówiony audyt. Do tego, żeby ukryć te koszty, środki były wypłacane z różnych departamentów klubu i na konta aż 13 firm, które były powiązane ze spółką I3 Ventures.

Firma ta otrzymała tak wielkie pieniądze za obrażanie zawodników, swojej opozycji, a nawet aktualnych piłkarzy. Do tego pandemia koronawirusa pokazała, w jak słabej kondycji finansowej jest "Duma Katalonii". Już w marcu hiszpański "Sport" informował, że oprócz obniżenia wynagrodzeń piłkarzom, władze myślą nad sprzedażą gwiazd, żeby załatać budżet. Na liście pojawili się Philippe Coutinho, Antoine Griezmann, Ivan Rakitić, Samuel Umtiti, Neto, Arturo Vidal, Martin Braithwaite i Carles Alena, środki pozyskane z ich sprzedaży pozwoliłyby wzmocnić budżet, a także na zakup nowych zawodników.

Pudzian chwycił za mikrofon i się zaczeło. Wybrał najpiękniejsze kobiety świata. Pudzian chwycił za mikrofon i się zaczeło. Wybrał najpiękniejsze kobiety świata. "Gryzłbym jak Reksio"Czytaj dalej

Klub postanowił uczcić ofiary koronawirusa

Czas pandemii także dał zarządowi FC Barcelony szansę nad odwrócenie uwagi kibiców od jej problemów instytucjonalnych. W kwietniu klub poinformował, że postanowił sprzedać nazwę stadionu, a zyski z pierwszego roku obowiązywania umowy przeznaczy na walkę z epidemią koronawirusa. W Czwartek, 14 maja, klub poinformował, że Rada Dyrektorów FC Barcelony postanowiła uczcić pamięć ofiar COVID-19.

- Rada Dyrektorów postanowiła, że przez cały okres trwania stanu alarmowego, wprowadzonego w wyniku pandemii koronawirusa, flagi na wszystkich obiektach klubu zostaną obniżone do połowy masztu, w hołdzie i ku pamięci wszystkich partnerów, członków i sympatyków, którzy stracili życie w wyniku pandemii - napisano w oświadczeniu.

- Tym gestem klub chce wspierać również wszystkie rodziny, które straciły swoich bliskich w tych wyjątkowo poważnych okolicznościach - zakończono.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Restauracje, fryzjerzy i bary otwarte już od przyszłego tygodnia. Zaskakująca decyzja rządu Włoch
  2. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  3. Kamil Stoch nigdy nie zdradził jednego szczegółu. Znamy prawdę na temat tego, czy nasz skoczek ma dzieci
  4. Robert Kubica może wrócić do Formuły 1. Polak stanął przed wielką szansą
  5. Oficjalnie. Karuzela transferowa ruszyła. Matysik w Bayerze, pilna informacja obiegła kibiców
  6. Nowy zakaz wchodzi 20 maja. Objętych ponad 100 tys. sklepów, dotknie 9 mln Polaków, dla połowy z nich będzie nieprzyjemną niespodzianką

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News