FC Barcelona
Facebook
Autor Mateusz Dziubiński - 27 Marca 2020

FC Barcelona obcina pensje wszystkim pracownikom klubu. Kibice nie mogą uwierzyć, oficjalny komunikat

FC Barcelona opublikowała specjalne oświadczenie, w którym poinformowała o decyzjach podjętych w kierunku zapobiegania kryzysowi finansowemu. Ten może dotknąć klub w najbliższym czasie z uwagi na przerwę w grze wywołaną pandemią koronawirusa. Znaczącej obniżce mają ulec pensje zawodników.

FC Barcelona może zdaniem analityków stracić przez przerwę w rozgrywkach wywołaną pandemią koronawirusa nawet 100 milionów euro. Sposobem na ograniczenie strat ma być znaczne obniżenie pensji piłkarzy w czasie przerwy od gry. Decyzja ta zdaniem dziennikarzy już spotkała się ze sprzeciwem ze strony zawodników. Klub wydał specjalne oświadczenie.

DZISIAJ GRZEJE:

      1. Córka Adama Małysza zmieniła się nie do poznania. Karolina Małysz wygląda olśniewająco (FOTO)
      2. Zrobisz przelew i możesz dostać karę. Na tych, którzy nie stosują się do przepisów czekają groźne konsekwencje
Polacy jednak zagrają z Finlandią. Mecz już o 19, zagra Krzysztof PiątekPolacy jednak zagrają z Finlandią. Mecz już o 19, zagra Krzysztof PiątekCzytaj dalej


FC Barcelona walczy z kryzysem wywołanym epidemią. Pod nóż idą pensje piłkarzy

Władze klubu ze stolicy Katalonii podczas specjalnie zorganizowanej konferencji omawiały sposoby na zminimalizowanie strat wynikających z przerwy w grze zespołu. Środkiem do tego ma być znaczne obniżenie wynagrodzeń zawodników i pracowników klubu za okres od 14 marca. Nie wiadomo jak długo pracownicy “Dumy Katalonii” mieliby otrzymywać mniejsze wynagrodzenie. Hiszpańskie media donoszą, że cięcia mogą sięgnąć nawet 70 procent. Zdaniem dziennikarzy taka decyzja nie podoba się piłkarzom.

"Niektórzy piłkarze nie chcą ponosić odpowiedzialności za złe zarządzanie klubu i nie zgadzają się na obniżkę pensji" - donosi dziennik "Sport".

Polski siatkarz wybrał się do sklepu we Włoszech. Nie mógł uwierzyć własnym oczomPolski siatkarz wybrał się do sklepu we Włoszech. Nie mógł uwierzyć własnym oczomCzytaj dalej

Klub zmuszony był ograniczyć działalność, dlatego chce również ograniczyć zarobki swoich pracowników

Barcelona w związku z najnowszymi ustaleniami postanowiła wydać specjalne oświadczenie.

"FC Barcelona zamierza wdrożyć te środki skrupulatnie i zgodnie z przepisami prawa pracy, biorąc pod uwagę kryteria proporcjonalności i sprawiedliwości" - możemy między innymi przeczytać na oficjalnej stronie “Dumy Katalonii”

Władze tłumaczą się oczywiście tym, że decyzja o wstrzymaniu rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa zmusiła klub do zaprzestania jakiejkolwiek działalności, co zmusza ją do zastosowania bezprecedensowych rozwiązań. Klub chce na czas zawieszenia gry zredukować czas pracy swoich pracowników i wypłacić adekwatne do niego pensje. Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia, jak wysokie mogłyby być cięcia. Zarząd wciąż omawia tę kwestię z zatrudnionymi. Jeśli doniesienia hiszpańskich mediów okażą się jednak trafne, to czeka nas kolejne już w tym sezonie “trzęsienie ziemi” w Barcelonie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagranie nieba nad Europą sprzed roku i teraz jest niesamowite. Gigantyczna różnica
  2. Tragiczny wypadek na Mazowszu. Dwaj kierowcy zakleszczeni, jeden nie żyje
  3. Córka Adama Małysza zmieniła się nie do poznania. Karolina Małysz wygląda olśniewająco (FOTO)
  4. Poznaliśmy datę igrzysk olimpijskich w Tokio? Kibice będą musieli jeszcze długo poczekać
  5. Manuel Neuer bliski odejścia z Bayernu. Może trafić do Premier League
  6. Partner Magdy Gessler jest lekarzem. Przekazała przykre wieści o jego pracy, jest jej smutno

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News