FIFA gol roku
FIFA
Autor Piotr Bernaciak - 24 Września 2019

Znamy najpiękniejszego gola roku FIFA. Zobacz przepiękne trafienie z przewrotki [WIDEO]

FIFA zorganizowała wczoraj galę The Best, na której wybrano zawodnika i trenera roku, ale również bramkę roku. Zobacz cudownego gola w meczu ligi węgierskiej. Trafienie to z pewnością zasłużyło na nagrodę Puskasa.

FIFA co roku zaprasza wszystkich najważniejszych zawodników, trenerów i działaczy znanych z pracy w światowym futbolu na wielką galę. Wręczane są na niej wyróżnienia za cały miniony rok. Gala jest organizowana, od kiedy światowa federacja nie współpracuje już z francuskim magazynem France Football. Mimo wszystko wciąż wręczane są na niej różne wyróżnienia, które otrzymują najlepsi na świecie.

Dzięki gali poznaliśmy wyniki plebiscytu na najlepszego piłkarza, piłkarkę, trenera, a także na drużynę roku. Nie obyło się bez wielu zaskoczeń, które zostały wywołane obecnością kilku piłkarzy w najlepszej jedenastce. Wybrano również najpiękniejsze trafienie, które padło w rozgrywkach ligowych w ostatnim roku. Trzeba przyznać, że jest ono naprawdę wyjątkowej urody.

Poważna kontuzja gwiazdora Legii. Zerwał więzadła, nie zagra przez wiele miesięcyPoważna kontuzja gwiazdora Legii. Zerwał więzadła, nie zagra przez wiele miesięcyCzytaj dalej

FIFA wybrała bramkę roku

Najpiękniejsza bramka minionego roku wybrana przez FIFA padła w meczu ligi węgierskiej pomiędzy Debreczynem a Ferencvarosem. Co ważne, gol ten padł w samej końcówce spotkania przy wyniku remisowym, co sprawia, że poza swoją urodą zapewnił także drużynie arcyważne trzy punkty. Każdy kibic chciałby, aby jego drużyna wygrywała mecze w takim stylu.

18-letni Daniel Zsori w doliczonym czasie gry strzelił cudownego gola przewrotką. Uderzył on piłkę bez przyjęcia z przewrotki z kilkunastu metrów, co wywołało wielkie szaleństwo na trybunach. Kibice nie potrafili uwierzyć, że ich zawodnik w tak ważnym momencie spotkania strzelił cudownego gola na wagę trzech punktów. Zsori doczekał się wyróżnienia na wczorajszej gali, co nie może nikogo dziwić.

ZOBACZ PRZEPIĘKNEGO GOLA ROKU DANIELA ZSORI:

FIFA PUSKAS AWARD 2019 FINALIST: Daniel Zsori

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News