FIFA The Best
YouTube
Autor Piotr Bernaciak - 24 Września 2019

Plebiscyt FIFA The Best. Kto wygrał, jak głosowały największe gwiazdy?

FIFA ogłosiła wczoraj zwycięzców we wszystkich kategoriach plebiscytu The Best. Dowiedzieliśmy się, kto zwyciężył i jak głosowali poszczególni zawodnicy. Nie obyło się bez wielkiej niespodzianki i kilku mniejszych zaskoczeń.

FIFA zorganizowała wczoraj galę The Best, na której mogliśmy po raz kolejny przypomnieć sobie najlepsze występy poszczególnych zawodników w ostatnim sezonie. Wszyscy byli zainteresowani wynikami plebiscytu dla najlepszego zawodnika ostatnich miesięcy. Głosy były bardzo podzielone i na sali zdecydowanie nie panowała zgodność co do tego wyboru. Ostateczny wynik zdziwił większość osób.

Okazało się bowiem, że triumfował Leo Messi, który przez wielu był typowany do zajęcia drugiego miejsca. Zdecydowanym faworytem był bowiem Virgil van Dijk. Wielkie poruszenie wywołał głos Cristiano Ronaldo, który jako kapitan reprezentacji swojego kraju również był uprawniony do głosowania. Wiemy już, jak głosowali najbardziej znani zawodnicy.

Spiridonow znowu obraża Polaków. Wulgarny wpis Rosjanina dotyczył Michała KubiakaSpiridonow znowu obraża Polaków. Wulgarny wpis Rosjanina dotyczył Michała KubiakaCzytaj dalej

FIFA przedstawia wyniki głosowania

Wcześniej wiedzieliśmy, że finałową trójkę stworzyli Leo Messi, Virgil van Dijk oraz Cristiano Ronaldo. Właśnie w takiej kolejności ułożyły się wyniki, co oznacza, że Argentyńczyk otrzymał kolejną nagrodę. Wielu sądziło, że tym razem trafi ona do van Dijka, a o triumfie Holendra przesądzić miało zwycięstwo w Lide Mistrzów. Teraz wiemy jednak, że głosy ułożyły się inaczej.

Leo Messi postanowił umieścić na pierwszym miejscu Sadio Mane. Na drugie miejsce zasłużył u niego Cristiano Ronaldo, a trzecie otrzymał Frenkie de Jong. W bardzo ciekawy sposób zagłosował Cristiano Ronaldo. Stwierdził on, że pierwsze miejsce powinien zająć Matthijs de Ligt, a w dalszej kolejności zagłosował na de Jonga i Kyliana Mbappe. Wybór Portugalczyka wywołał niemałe kontrowersje.

FIFA ogłasza wybory piłkarzy

Sam Virgil van Dijk postawił na Messiego, a także na dwóch kolegów z Liverpoolu, czyli Salaha i Mane. Jego wynik nie wzbudzał większych kontrowersji. Kibice twierdzą, że to właśnie Holender powinien sięgnąć ostatecznie po nagrodę, jednak ostatecznie wybór piłkarzy z całego świata był zupełnie inny. Okazuje się, że trenerzy także głosowali na Messiego, a jedynie dziennikarze chcieli, by to van Dijk wygrał w plebiscycie.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News