Lechia - Zagłębie
Instagram/lechia_gdansk
Autor Piotr Bernaciak - 17 Grudnia 2019

Czołowy polski klub ma potężne problemy finansowe. Piłkarze nie dostają pieniędzy

Finanse jednego z czołowych polskich klubów są w fatalnej kondycji. Piłkarze tego zespołu od kilku miesięcy nie otrzymali należnej im wypłaty. Przez to niektórzy zawodnicy mogą odejść.

Finanse w wielu polskich klubach są nieprzyjemnym tematem. Często się słyszy o tym, że któraś z drużyn występujących w ekstraklasie lub niższej lidze ma problemy z pieniędzmi. W grudniu tego roku dowiedzieliśmy się o trudnościach w wypłacaniu wypłat dla piłkarzy GKS Bełchatów. Teraz na jaw wyszła informacja o tym, że jedna z czołowych polskich drużyn zmaga się z tym samym kłopotem.

Polscy piłkarze zdyskwalifikowani za doping. Mamy listę zawodnikówPolscy piłkarze zdyskwalifikowani za doping. Mamy listę zawodnikówCzytaj dalej

Finanse od kilku lat są ich słabą stroną

Chodzi o zawodników Lechii Gdańsk. Piłkarze tej drużyny nie otrzymali wypłaty od trzech miesięcy. Klub ten od kilku lat ma problemy finansowe i nieregularnie wypłaca pensje swoim graczom. Drużyna z Pomorza była nawet objęta nadzorem finansowym przez Komisję ds. Licencji Klubowych. Od dłuższego czasu temat ich kłopotów ucichł, jednak teraz wrócił ze zdwojoną siłą.

W lecie klub pozbył się drogich i niepotrzebnych piłkarzy. To poprawiło jego sytuację, pojawiły się pieniądze, ale tylko na chwilę - informuje "Dziennik Bałtycki".

Finanse Lechii są nieprzyjemnym tematem

Tego zamieszania nie chciał komentować Adam Mandziara, który jasno wypowiedział się na łamach pomorskiej gazety.

- Stosujemy zasadę, wedle której nie komentujemy zmian personalnych niezwiązanych z działalnością sportową Lechii Gdańsk, ponieważ stanowią one wyłączną relację na styku pracownik - pracodawca, i dlatego nie będą komentowane lub rozstrzygane na forum mediów - stwierdził prezes Lechii.

Problemy finansowe Lechii oznaczają, że klub zimą będzie mógł się pozbyć kilku zawodników, żeby podreperować swoją sytuację. Sami zawodnicy będą mogli również składać wnioski o rozwiązanie kontraktów z winy klubu. Byłby to wielki cios dla tego klubu, który w zeszłym sezonie zajął wysokie, trzecie miejsce. Aktualnie drużyna Piotra Stokowca zajmuje siódmą lokatę z 30 punktami na koncie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda Premier League odejdzie ze swojego klubu? Piłkarza chcą Barcelona i Real
  2. Lewandowski wskazał, kogo chciałby sprowadzić na stałe do Monachium. "Drzemie w nim wielki potencjał"
  3. Piłkarz wywołał burzę wpisem na Twitterze. Przez niego odwołano transmisję meczu
  4. Real Madryt chce gwiazdora Napoli. Cena może odstraszyć potencjalnych konkurentów
  5. Polski piłkarz przeniesie się do Manchesteru United? Transfer możliwy już tej zimy
  6. TVP przekazało najgorsze wiadomości. Nie żyje uwielbiany przez miliony sportowiec, przegrał walkę z chorobą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News