Floyd Mayweather
AFP/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 7 Grudnia 2020

Floyd Mayweather wraca na ring. Nie do wiary, z kim zmierzy się w kolejnej walce

Floyd Mayweather Jr jest kolejnym bokserem, który postanowił reaktywować karierę. Zaledwie kilka dni temu odbyła się pokazowa walka pomiędzy Mikem Tysonem a Royem Jonesem Juniorem. Swój powrót zapowiedział wcześniej także Evander Holyfield. Teraz dowiedzieliśmy się, z kim zmierzy się były mistrz świata w sześciu kategoriach wagowych.

  • Floyd Mayweather Jr zapowiedział swój powrót do boksu
  • 43-latek zmierzy się już niedługo ze światową gwiazdą
  • Będzie to drugi pokazowy pojedynek Mayweathera po zakończeniu kariery
  • Mayweather jest już kolejną legendą boksu, która zdecydowała się wznowić karierę

Floyd Mayweather Jr zakończył karierę, jednak wzorem innych legendarnych pięściarzy postanowił wrócić, by stoczyć walkę pokazową. Jeden z najbardziej utytułowanych pięściarzy w historii zdradził, że już niedługo kibice ponownie zobaczą go w ringu. Ujawnił także, z kim stoczy pojedynek.

Nie żyje Tomasz Dudek. Miał tylko 35 lat, jeszcze niedawno oglądaliśmy go na boiskuNie żyje Tomasz Dudek. Miał tylko 35 lat, jeszcze niedawno oglądaliśmy go na boiskuCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:


Floyd Mayweather Jr wraca do boksu

Przed kibicami boksu kolejna niesamowita gratka. Niedawno mieli okazję podziwiać powrót legend boksu Mike’a Tysona i Roya Jonesa Juniora. Teraz kolejny słynny pięściarz postanowił reaktywować karierę.

Okazuje się, że wkrótce w ringu ponownie wystąpi Floyd Mayweather Jr. Były mistrz świata w sześciu kategoriach wagowych ogłosił swoją decyzję za pomocą mediów społecznościowych. Przy okazji zdradził z kim stanie oko w oko.

Mayweather zaprezentuje się kibicom boksu już bardzo niedługo. Jego walka ma odbyć się już w lutym. Przeciwnikiem 43-latka będzie popularny youtuber Logan Paul. Gwiazdor YouTuba pokonał ostatnio przez nokaut byłego koszykarza NBA Nate’a Robinsona.

Floyd Mayweather Jr ostatni raz pojawił się w ringu 31 grudnia 2018 roku. Pokonał wówczas w pokazowym pojedynku kickboksera Tenshina Nasukawę. Otrzymał wówczas wynagrodzenie w wysokości 9 milionów dolarów.

Ostatnią oficjalną walką w karierze Mayweathera było natomiast starcie z gwiazdorem UFC Conorem McGregorem. Pojedynek odbywał się na zasadach bokserskich. “pretty Boy” pokonał wówczas Irlandczyka.

Trener pił wódkę podczas meczu? Wszystko nagrały kamery, absolutne kuriozum (FOTO)Trener pił wódkę podczas meczu? Wszystko nagrały kamery, absolutne kuriozum (FOTO)Czytaj dalej


Wielka moda na powroty bokserskich legend

Pieniądze na pewno są jednym z głównych czynników, które skłoniły Floyda Mayweathera do powrotu. Jak pokazał przykład starcia pomiędzy Mikem Tysonem i Royem Jonesem Juniorem, emerytowani bokserzy nadal cieszą się wielkim zainteresowaniem i są świetnie opłacani.

Walka pomiędzy Tysonem i Jonesem Juniorem sprzedała ponad 1,5 miliona przyłączy PPV. Sami zawodnicy zrobili wielkie pieniądze. Zwłaszcza Tyson udowodnił też, że mimo wieku nadal potrafi boksować w imponującym stylu.

W ostatnich miesiącach wybuchła prawdziwa moda na powroty emerytowanych bokserów. Niedługo po ogłoszeniu powrotu przez Tysona, również Evander Holyfield zadeklarował, że jest gotów znów wejść do ringu. Chęć do walki z “Bestią” zgłaszał też Shannon Briggs.

Źródło: Instagram

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News