France Football
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 14 Grudnia 2020

France Football wybrało najlepszą drużynę w historii. Wszystko jasne, znamy zwycięzców

“France Football” kilka miesięcy temu zdecydowała, że w tym roku nie przyzna Złotej Piłki dla najlepszego piłkarza świata. Francuski magazyn stwierdził, że plebiscyt nie byłby sprawiedliwy z uwagi na pandemię koronawirusa i paraliż wielu rozgrywek. Zamiast tego zorganizowano głosowanie na najlepszą drużynę w historii futbolu. W poniedziałek ogłoszono, jacy zawodnicy weszli w jej skład. Nie brakuje zaskoczeń.

  • “France Football” przeprowadził plebiscyt na najlepszą jedenastkę wszech czasów
  • Francuzi zebrali głosy 140 dziennikarzy z całego świata
  • W drużynie znaleźli się m.in. Paolo Maldini, czy Luis Nazario de Lima Ronaldo
  • Niektóre z wyborów dziennikarzy nie spodobało się kibicom

“France Football” postanowił przeprowadzić głosowanie na najlepszą drużynę wszech czasów. W głosowaniu wzięło udział 140 dziennikarzy z całego świata. W poniedziałek ogłoszono oficjalne wyniki plebiscytu. Kibice byli zaskoczeni niektórymi wyborami ekspertów.


“France Football” przygotował swoją drużynę wszech czasów

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych decyzji tego roku w świecie piłki nożnej, była zdecydowanie ta podjęta przez “France Football”. Francuski magazyn zdecydował, że z uwagi na pandemię koronawirusa, która sparaliżowała piłkarskie rozgrywki na świecie, nie zostanie przyznana Złota Piłka dla najlepszego piłkarza 2020 roku.

Decyzja ta nie spodobała się większości kibiców i ekspertów. Zwłaszcza sympatycy Roberta Lewandowskiego czuli się oburzeni. Polak za sprawą swoich strzeleckich popisów i sukcesów z Bayernem Monachium, byłby najpoważniejszym kandydatem do prestiżowego wyróżnienia.

“Lewy” w nowym sezonie znów imponuje skutecznością i zdobywa kolejne indywidualne nagrody. “France Football” natomiast postanowiło przygotować inny ranking. Francuzi zorganizowali głosowanie na najlepszą drużynę wszech czasów.

Marcin Najman żegna się z ringiem po raz kolejny. Poznaliśmy jego nowego rywala i datę jego Marcin Najman żegna się z ringiem po raz kolejny. Poznaliśmy jego nowego rywala i datę jego "ostatniej" walkiCzytaj dalej

Głosy mogli oddawać dziennikarze ze 140 krajów. W poniedziałek oficjalnie ogłoszono wyniki. Jak zwykle w tego typu plebiscytach, nie wszystkie wybory ekspertów spotkały się z aprobatą kibiców.


Kibice nie zgadzają się z wyborami ekspertów. Wskazują swoich faworytów do drużyny wszech czasów

Drużynę ustawiono w systemie 1-3-4-3. Miejsce w bramce zajął Lew Jaszyn, jedyny bramkarz, któremu udało się wygrać Złotą Piłkę. Formację obronną stworzyli natomiast Paolo Maldini, Cafu i Franz Beckenbauer.

W pomocy najwięcej głosów zebrali natomiast Xavi, Lothar Matthaeus, Diego Maradona i Pele. To właśnie tej formacji dotyczą największe kontrowersje. W sieci kibice wskazują wiele innych nazwisk, które ich zdaniem powinny zająć miejsce m.in. Matthaeusa i Pele, który zwykle grał w ataku. “France Football” zarzucono także, że zestawienie jest “naciągane”.

W ataku miejsce zajęła trójka graczy. Pojawili się w niej wciąż grający Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. Na środku ataku ustawiono natomiast legendarnego Ronaldo Luisa Nazario de Limę.

Drużyna zaprezentowana przez “France Football” nie do końca spodobała się sympatykom futbolu. Dziwi w niej brak takich piłkarzy jak Zinedine Zidane, czy Ronaldinho. Słynni gracze znaleźli się w tak zwanych drużynach rezerwowych.

Źródło: "France Football"

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News