French Open Iga
screen youtube.com/Roland Garros
Autor Łukasz Kowalski - 11 Października 2020

Iga Świątek szczerze o swoim ogromnym sukcesie. Rozbrajające wyznanie młodej tenisistki

French Open w tym roku zapisał się w historii polskiego sportu. W wielkim finale Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce, Sofii Kenin i pokonała ją w dwóch setach 6:4, 6:1. Sukcesem 19-latki żyje cała Polska, a gratulacje przesyłają jej także najlepsi sportowcy świata. Polka chwilę po triumfie zdecydowała się na zaskakujące wyznanie.

French Open w tym roku przeszedł do historii polskiego portu. Iga Świątek jako pierwsza tenisistka wygrała turniej wielkoszlemowy. Polka szła jak burza na kortach Rolanda Garrosa i pokonywała kolejne rywalki. Zwieńczeniem jej wspaniałej gry był finał, w którym pokonała tegoroczną triumfatorkę Australian Open, Sofię Kenin 6:4, 6:1.

1. Iga Świątek poruszyła nas do granic. Tuż po finale Rolanda Garrosa zrobiła coś pięknego, łzy same cisną się do oczu
  2. Nikt Ci nie przypomni, a opłata 125,40 zł jest absolutnie obowiązkowa. Na dodatek w 2021 roku będzie jeszcze wyższa
  3. Iga Świątek rozbiła bank na French Open. Dorobiła się wielkiej fortuny, może zarobić jeszcze więcej
Niesamowity nokaut Mameda Chalidowa. Potężne kopnięcie, rywal bezwładnie padł na matę (WIDEO)Niesamowity nokaut Mameda Chalidowa. Potężne kopnięcie, rywal bezwładnie padł na matę (WIDEO)Czytaj dalej

French Open padł łupem Igi Świątek

Już początek meczu zwiastował, że to może być dzień Igi Świątek. 19-latka szybko wygrała trzy pierwsze gemy, ale później do głosu doszła Amerykanka, która wyrównała stan rywalizacji na 3:3. Polka wytrzymała presję i znów zaczęła prezentować swój najlepszy tenis. Do końca pierwszej partii grała bardzo pewnie i dowiozła zwycięstwo do końca.

Drugi set to tylko potwierdzenie klasy Igi Świątek. Rywalka w pewnym momencie musiała skorzystać z pomocy medycznej, ale to nie wybiło Polki z koncentracji i Kenin pozostała bez szans. Gratulacje dla 19-letniej zawodniczki napływają z całego świata. Życzenia przesłali m.in.: Novak Djoković, Kim Clijsters czy Robert Lewandowski.

Krótko po meczu na antenie Eurosportu Świątek zdecydowała się na niezwykłe wyznanie. 19-latka nie ukrywa, że jest zaskoczona swoim sukcesem. - Na razie nie wiem, co się dzieje, to wszystko mnie przerasta. Lepiej zapytać mnie jutro, jak się czuję. W mojej głowie jest jakieś szaleństwo - powiedziała.

Nie żyje 21-letnia gwiazda, fani pogrążeni w żałobie. Koszmarny wypadek, zdjęcia przyprawiają o ciarkiNie żyje 21-letnia gwiazda, fani pogrążeni w żałobie. Koszmarny wypadek, zdjęcia przyprawiają o ciarkiCzytaj dalej

Rozbrajające wyznanie Igi Świątek

- Gdyby ktoś powiedział dwa tygodnie temu, że wygram ten turniej stwierdziłabym, że to nielogiczne. Przed turniejem zobaczyłam, że mam fatalne losowanie i w pierwszej rundzie gram z rozstawioną przeciwniczką. Nigdy nie pomyślałabym, że tak się to skończy - dodała z rozbrajającą szczerością.

Świątek odniosła się także do sytuacji z przerwą medyczną Kenin. - Dla mnie to była ciekawa sytuacja. Zobaczyłam, że w trakcie tej przerwy publiczność zaczyna się bawić i klaskać więc stwierdziłam, że mogę do nich dołączyć. Czułam wdzięczność, choć do końca nie wiem za co. Po prostu chciałam się cieszyć tym wszystkim, tym że jestem na tym korcie, bo to najważniejszy czas mojego życia - stwierdziała.

Polka jest pierwszą zawodniczką od 2007 roku, która wygrała French Open bez straty seta. Dzięki zwycięstwu na kortach Rolanda Garrosa nie tylko usłyszał o niej cały świat, ale wiąże się to także z wielkimi nagrodami. Polka awansuje na 17 miejsce rankingu WTA, a do tego jej konto zasili wygrana w wysokości 1,8 miliona dolarów.

5. Justyna Żyła zdradziła swój sekret na chorobę, z którą zmagają się miliony Polaków. Jej przepis to prawdziwa rewelacja (FOTO)
  6. Pamiętacie „Matki, żony i kochanki”? Poruszające słowa Anny Romantowskiej, serialowej Wiktorii, o byłym mężu